Türkiye'nin en iyi haber sitesi

ın evinden 13 çuval 'devlet sırrı' çıktı

MİT tırlarının durdurulmasına ilişkin soruşturma kapsamında gözaltına alınan, Tanrıverdi'nin 'nın Gölbaşı ilçesindeki evinde yapılan aramada devlet sırrı niteliğinde 13 çuval evrak ele geçirildiği öğrenildi.

Giriş Tarihi: 8.9.2016 14:54 Güncelleme Tarihi: 8.9.2016 14:55
Avukatın evinden 13 çuval 'devlet sırrı' çıktı

MİT tırlarının durdurulmasına ilişkin soruşturma kapsamında tutuklanan eski Cumhuriyet Başsavcısı Süleyman Bağrıyanık ile tutuklu savcılar Özcan Şişman ve Aziz Takçı'nın ı Alp Değer Tanrıverdi, gözaltına alındı. Tanrıverdi'nin 'nın Gölbaşı ilçesindeki evinde yapılan aramada devlet sırrı niteliğinde 13 çuval evrak ele geçirildiği öğrenildi.

13 ÇUVAL EVRAK ELE GEÇİRİLDİ

AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, Adana Cumhuriyet Başsavcılığınca MİT tırlarının durdurulmasına ilişkin soruşturma kapsamında avukat Tanrıverdi hakkında yakalama kararı çıkartıldı.

Ankara Emniyet Müdürlüğüne gönderilen yakalama kararının ardından Tanrıverdi, Gölbaşı ilçesindeki evinde gözaltına alındı.

Tanrıverdi'nin evinde yapılan aramada, MİT tırları soruşturmasına ilişkin devlet sırrı niteliğinde 13 çuval evrak ele geçirildi. Yapılan aramada tutuklu eski savcı Takçı'ya ait bilgisayarlara da el kondu.

Evde, tutuklu eski savcılar Takçı ve Ahmet Karaca'nın ailelerinin de bulunduğu öğrenildi.

Adana ve Hatay'da MİT tırlarının yasa dışı yollarla durdurulmasına ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında tırların durdurulmasında görev alan eski Adana Cumhuriyet Başsavcısı Bağrıyanık ile savcılar Karaca, Takçı ve Şişman tutuklanmıştı. Savcılar, daha sonra Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) tarafından meslekten ihraç edilmişti.

FETÖ, HİMMETİ MAFYA USULÜYLE TOPLAMIŞ

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Avukatın evinden 13 çuval 'devlet sırrı' çıktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN