Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mezarlık bombaları DBP’li belediyeden

Büyükşehir Belediyesi’nin ‘ çalışması’ gerekçesiyle Eker’e suikast düzenlenecek aile mezarlığının yolunu 1 hafta önce kapattığı belirlendi

Giriş Tarihi: 23.9.2016
Mezarlık bombaları DBP’li belediyeden

AK Parti'nin önceki günkü MYK toplantısında Mehdi Eker'e yönelik suikast girişimi detaylı bir şekilde ele alındı. Toplantıda güvenlik güçlerinin gerçekleştirdiği başarılı operasyonlarla güç kaybeden terör örgütü PKK'nın ses getirmek için Eker'e yönelik gerçekleştirmeyi planladığı suikastta gün yüzüne çıkmamış detaylar paylaşıldı. Olaydan bir hafta önce Büyükşehir Belediyesi'nin ' çalışması' gerekçesiyle Eker'e suikast düzenlenecek aile mezarlığının yolunu kapattığı ortaya çıktı.

AK PARTİLİ MEHDİ EKER'İN AİLE MEZARLIĞINDA 640 KİLO PATLAYICI BULUNDU!

HAİNLİKTE BELEDİYE ŞÜPHESİ
Teröristler uzaktan kumanda ile patlatmayı planladıkları bombalar için mezarlığı tepeden gören bir yere kadar yaklaşık 1.5 kilometre kablo çekti. Yerin altından kabloları geçiren teröristlerin bu hain planı pamuk tarlasına takıldı. Pamuklar nedeniyle kabloyu yerin altına gömemeyen teröristler kabloyu yerin üstünden geçirmek zorunda kaldı. Kablo, tarlasını sulamaya gelen köylünün ini çekti. Güvenlik güçlerine haber verilmesiyle kanlı tuzak ortay açıktı. Soruşturma da en dikkat çeken detay ise Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi'nin olaydan bir hafta önce yaptığı şüpheli yol çalışması oldu. Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi'nin olaydan bir hafta önce 'yol yapım çalışması' gerekçesiyle Mehdi Eker'e suikast düzenlenecek aile mezarlığının yolunu kapattığı ortaya çıktı. Savcılık, söz konusu çalışmanın terör örgütü PKK'nın döşediği bombaların görünmesini önlemek için yapıldığı iddiasını araştırıyor. Bu kapsamda önceki gün aralarında belediye işçilerinin de olduğu 13 kişi gözaltına alındı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mezarlık bombaları DBP’li belediyeden
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN