Avni’nin ilk görüntüleri A Haber’de

SABAH Özel İstihbarat Müdürü urrahman Şimşek'in bulup görüntülediği örgüt yöneticilerinden biri Avni hesabının lideri de olan Aydoğan Vatandaş. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın hazırladığı dosyada FETÖ'nün illegal istihbarat havuzunda toplanan bilgileri Fuat Avni hesabından paylaşan lider isim olarak geçen Aydoğan Vatandaş, bu hesaptan attığı tweetlerle 15 Temmuz'un altyapısını hazırlamıştı. İşte Sabah’ın ABD’de bulduğu Fuat Avni’nin ilk görüntüleri…

Giriş Tarihi: 26.9.2016 14:27 Güncelleme Tarihi: 26.9.2016 15:05
Fuat Avni’nin ilk görüntüleri A Haber’de

'de çeşitli dava ve soruşturmalardan haklarında yakalama kararı bulunan ve bir kısmı kırmızı bülten muadili difüzyonla aranan FETÖ imamları, 'de ellerini kollarını sallayarak dolaşıyor. Türkiye'nin; FETÖ yöneticiliğinden, 15 Temmuz darbe girişimini organize etmekten, Balyoz, Tevhid Selam, Tahşiye kumpaslarından ve Avni hesabını yönetmekten aradığı örgüt yöneticilerini, inlerinde görüntüledik.

Fuat Avni'nin ilk görüntüleri A Haber'de

FUAT AVNİ BİLGİSİNİ FBI PAYLAŞTI

Aydoğan Vatandaş, savcılıkça hazırlanan dosyada Fuat Avni trol çetesinin başı olarak gösteriliyor. FETÖ'nün 17-25 Aralık darbe sürecinden sonra propaganda amacıyla açtığı Fuat Avni hesabını yöneten kişinin Aydoğan Vatandaş olduğu bilgisini, ABD Federal Soruşturma Bürosu (FBI) Türk makamlarına verdi. Hesabı ilk kuran ve deşifre olan Haberdar sitesinin yayın yönetmeni Said Sefa'dan sonra Fuat Avni hesabını Aydoğan Vatandaş yönetmeye başlamıştı. Vatandaş'ın, Fuat Avni hesabının gizli lideri olduğu Türkiye'ye geldiğinde bu hesabı kullanması üzerine ortaya çıktı.

ŞİMŞEK: FUAT AVNİ'NİN NASIL LÜKS İÇİNDE YAŞADIĞINI ANLATTI!

Sabah Gazetesi Özel İstihbarat Müdürü Abdurrahman Şimşek A Haber canlı yayınında Fuat Avni hesabının lideri olan FETÖ'cü Aydoğan Vatandaş'ı ABD'de nasıl görüntülediğini anlattı. Şimşek: "Türkiye'deki bazı Fetullahçılar cezaevlerinde çürürken, FETÖ'nün üst düzey yöneticilerinin orada nasıl rahatça yaşadıklarını gezdiklerini lüks ciplere bindiklerini görüntüledik. FETÖ'ye inanan tabandaki insanlar bunların orada lüks hayat içerisinde nasıl yaşadıklarını görsünler" ifadelerini kullandı.

ŞİMŞEK, FUAT AVNİ’NİN NASIL LÜKS HAYAT YAŞADIĞINI ANLATTI SABAH FUAT AVNİ'Yİ ABD'DE BULDU

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Fuat Avni’nin ilk görüntüleri A Haber’de
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN