Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Marmaris’teki otelin haritası cuntacı albayın odasında...

Tutuklu Albay Süleyman Yarayan’ın Sahil Güvenlik’teki odasında, Cumhurbaşkanı’nın 15 Temmuz’da kaldığı otelin yerini gösteren asetatlı bulundu

Giriş Tarihi: 26.9.2016
Marmaris’teki otelin haritası cuntacı albayın odasında...

FETÖ darbe girişimine ilişkin soruşturmada, Sahil Güvenlik Komutanlığı'nda yapılan aramada Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın o tarihte Marmaris'te kaldığı otel ve kıyılarına ait asetatlı ele geçirildi. Haritalar, Sahil Güvenlik botlarına mühimmat yükleme ve patlatma talimatı veren, tutuklu Albay Süleyman Yarayan'ın odasından çıktı. Tutuklanan FETÖ'cülerin ifadelerinde, Sahil Güvenlik Komutanlığı Harekat Dairesi Başkanı Albay Süleyman Yarayan'a yönelik suçlamaları üzerine, Yarayan'ın odasına girildi. Odada bulunan belgelerden birinin, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın o konakladığı ve ardından cuntacıların baskın yaptığı Marmaris'teki oteli de gösteren asetatlı harita olduğu belirlendi. Diğer belgenin ise yine oteli de içine alan Ege Denizi'ne kıyısı olan tüm şeridi kapsadığı tespit edildi.

'ATEŞ AÇIN, HALK KORKSUN'
Soruşturma dosyasına giren bilgilere göre, TSK'dan ihraç edilen ve tutuklanan Albay Süleyman Yarayan, o gece Sahil Güvenlik botlarında görevli personele ihanet talimatı verdi. Yarayan, Ankara'da vatandaşın üzerinde korku yaratmak için "süpersonik" uçuşlar yapan uçaklara benzer bir taktiğin kullanılmasını isteyerek, "Botlarınıza mühimmat yükleyin. Belirli aralıklarla bu mühimmatları ateşleyin" dedi. Yarayan'ın "İçişleri Bakanı Efkan Ala beni aradı. 'Sahil güvenliğini alın' dedi. Botlara mühimmat yüklenmesi talimatını bu yüzden verdim" savunması ise inandırıcı bulunmadı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Marmaris’teki otelin haritası cuntacı albayın odasında...
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN