Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tarkim'in Havayollarının hangarlarına el konuldu!

15 Temmuz’daki darbe girişiminin ardından yapılan operasyonlarda Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ile bağlantısı olduğu iddia edilen ve yurt dışına kaçtığı tespit edilen Faruk Bayındır’ın şirketi olan Tarkim Havacılık’a ait Havalimanı ve havalimanında bulunan hangarlara el konuldu. El konulan ların arasındaki FETÖ liderinin baş harflerinin bulunduğu TC-FTG kuyruk tescilli uçak dikkat çekti.

Giriş Tarihi: 26.9.2016 19:41 Güncelleme Tarihi: 26.9.2016 21:15
Tarkim'in Havayollarının hangarlarına el konuldu!

Geçtiğimiz Mart ayında Tarkim Havacılığa ait yapılan şikayetler sonrası DHMİ (Devlet Hava Meydanları İşletmesi) tarafından soruşturma başlatılmıştı. Bu arada 15 Temmuz'da meydana gelen Darbe girişiminin ardından Tarkim Havacılığın sahibi olan Faruk Bayındır ABD'ye kaçtı. FETÖ ile ilişkisi olduğu iddia edilen Bayındır'ın yurt dışına kaçması üzerine DHMİ tarafından yapılan soruşturma genişletildi.

İŞTE İL İL FETÖ İLE MÜCADELE NOTLARI FETÖ OKULUNDA ÖZEL BÖLÜM

TC-FTG KUYRUK TESCİLLİ UÇAK VAR

Kanun Hükmünde Kararname (KHK)'den alınan yetki üzerine bugün ve Havalimanlarında Tarkim Hangarlarında polis ekipleri geniş çapta inceleme başlattı. Saat 15.00'da Atatürk ve Adana Havalimanı'nda bulunan hangarlarda polis ekiplerinin bakım için bulunan 11 ta arama yaptığı öğrenildi. Bu arada Atatürk Havalimanında Tarkim Havacılığa ait hangarda bulunan 10 arasında FETÖ liderinin baş harflerinin bulunduğu TC-FTG kuyruk tescilli uçak da bulunuyor. Yetililerin el koyduğu hangarda bulunan TC-FTG kuyruk tescilli uçakta detaylı inceleme yapılıyor.

PERSONELİN KARTLARINA EL KONULDU

Bu arada Atatürk Havalimanı Genel Havacılık Apronu'nda bulunan Tarkim Havacılığa ait uçak bakım hangarının kira sözleşmesi ev sahibi durumunda bulunan DHMİ (Devlet Hava Meydanları İşletmesi ) tarafından mahkeme kararıyla fesih edilirken, görevli personelin apron giriş kartlarına el konuldu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tarkim'in Havayollarının hangarlarına el konuldu!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN