FETÖ’nün şortlu firarisi

FETÖ’nün önemli medya imamlarından, 2 yıl önce ’ye firar eden Adem Yavuz Arslan Fairfax’te lüks bir yaşam sürüyor, bir yandan da örgüt faaliyetlerine devam ediyor

Giriş Tarihi: 29.9.2016
FETÖ’nün şortlu firarisi

SABAH, FETÖ'nün önemli medya imamlarından Adem Yavuz Arslan'ı 'de, Fairfax'te görüntüledi. Örgütün 'de yakalanan tetikçileri hapis yatarken, Mayıs 2014'de ABD'ye gazete temsilciliği maskesiyle firar eden Arslan, bir yandan lüks bir hayat sürüyor bir yandan da bu ülkede örgütsel faaliyetlerini tüm hızıyla sürdürüyor.

EMRE USLU ABD’DE HAYATINI YAŞIYOR FETÖ’NÜN ŞORTLU FİRARİSİ

KOZANLI ÖMER'İN MEDYA TETİKÇİSİ
FETÖ'den maaş almaya devam eden Arslan, Türkiye tarafından arandığı halde ABD'de rahat bir hayat sürdürüyor. Fairfax sokaklarında şortla gezip son model bir otomobille dolaşıyor. Adem Yavuz Arslan, Türk mahkemelerince terör örgütü kurma ve yönetme suçundan aranıyor. Ancak pek çok FETÖ yöneticisi gibi Arslan da ABD'de korunup kollanıyor. Arslan, darbe girişiminin kilit isimlerinden biri olan firari Adil Öksüz'ü aklamaya çalışırken şu tweeti atmıştı: "FETÖ'nün darbe imamı Akıncı'da yakalandı dedikleri A. Öksüz mahkemeden serbest. Akıncı'da bile değilmiş. Her şeyleri algı operasyonu." Adem Yavuz Arslan'ın en önemli özelliklerinden biri SABAH'ın, 3 yıl önce görüntülediği Kozanlı Ömer kod adlı Osman Hilmi Özdil'in, medyadaki sağ kolu gibi çalışması. Arslan'ın, Osman Hilmi Özdil ile kardeşi Yasin Özdil üzerinden iletişim kurduğunu SABAH ortaya çıkarmıştı.

İşte FETÖ'nün firari bir imamı daha!

TEKSAS’TA BİR ŞAFAK VAKTİ

TEHDİT VE İSTİHBARATTAN SORUMLU
Arslan, sadece FETÖ'nün medya operasyonlarını değil, istihbarat operasyonlarını, hatta yeri geldiğinde tehdit işlerini de gören bir isim. Zirve Davası'nı FETÖ yönlendirmesiyle manipüle eden gizli tanık İlker Çınar, Adem Yavuz Arslan'ı ve FETÖ'yü 'satmaya' meyledince Arslan'ın yönlendirdiği iki silahlı adam vasıtasıyla ölümle tehdit edilmişti. Bu iddianın sahipleri ise Zirve Davası'nda kumpasla hapis yatan Malatya İl Jandarma Komutanı Emekli Kurmay Albay Mehmet Ülger ve ilahiyatçı Ruhi Abat.

İŞTE FUAT AVNİ

'GİZLİ TANIK OL' DEDİ
Öte yandan İlker Çınar'a, davanın seyrini değiştirmek için ilk gizli tanıklık teklif edenin Adem Yavuz Arslan olduğunu da bir başka Zirve Davası sanığı Haydar Yeşil dile getirmişti.

DİNK SUİKASTINDA KARARTMA ROLÜ...
Adem Yavuz Arslan'ın Dink suikastı sonrasındaki kara propaganda sürecindeki en önemli görevi eski İstihbarat Daire Başkanı Ramazan Akyürek ile eski İstihbarat Şube Müdürü Ali Fuat Yılmazer'in suikasttaki rolünü perdelemekti. Sırf bu amaçla 'Bi Ermeni Var' başlıklı bir kitap yazdı. Arslan, Akyürek, Dink suikastındaki rolünden ötürü açığa alındığında bile "Bu işin aslı nedir ne değildir diye kaynaklarıma sordum. Dink olayıyla ilgili değilmiş" diyerek Akyürek'i ve örgütü korumaya çalışmıştı. Arslan, Akyürek için ayrıca "Kimin cemaate yakın veya uzak olduğunu ne tespit edebilirim, ne de bunun üzerine yorum yapabilirim" demişti.

KİTAPLA ALGI OPERASYONU
Adem Yavuz Arslan 1974 Mersin Silifke doğumlu. Küçük yaşlardan itibaren FETÖ yapılanmasının medya ayağında yer almış bir isim. Gazeteciliğe ilk olarak Zaman'ın Ege temsilciliğinde stajyer olarak başladı. Uzun yıllar Aksiyon Dergisi'nde çalıştı. 2006'da haber müdürü olarak Bugün gazetesinde işe başladı, ardından Ankara Temsilcisi oldu. Zirve Davası, Hrant Dink suikastı gibi FETÖ parmağı olan pek çok olayda, kamuoyunu yönlendirmek maksadıyla kitaplar yazdı.

YARIN:
'17 ARALIK VE BÖCEK İMAMI'NI BULDUK… KONGRE KONUŞMACISINI SABAH GÖRÜNTÜLEDİ
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
FETÖ’nün şortlu firarisi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN