Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bakan'dan 'yerli savunma sistemi' açıklaması

Giriş Tarihi: 2.10.2016 11:26 Güncelleme Tarihi: 2.10.2016 12:03
Bakan'dan 'yerli füze savunma sistemi' açıklaması

Bakan , leri havada yakalayıp yok edecek yerli ve milli bir savunma sisteminde sona gelindiğini duyurdu.

Bakan Işık, CNN Türk'te katıldığı canlı yayında "Katyuşa lerini etkisiz hale getirecek bir çalışmayı yaklaşık 1,5 yıldır yapıyorduk. Orada özellikle laboratuvar ortamında başarıyı sağladık. Şimdi saha testlerine başladık."açıklamasında bulundu.

HAVADA YAKALAYIP YOK EDİYOR

Şu anda detaylarına girmek istemiyorum diyen Işık,"Farklı bir . Katyuşa füzelerinin havada yakalayıp imha ediyor. Demir kubbe gibi çok sayıda şeyi çalışıyoruz. Bunlar duyarsız mühimmat. Çok eski teknoloji. Bazen eski teknoloji ile mücadele etmek yeni teknoloji ile mücadele etmekten daha zor oluyor." dedi.

BEDELLİ ASKERLİK AÇIKLAMASI

Milli Savunma Bakanı , CNN Türk'te Hakan Çelik'in sunuculuğunu yaptığı programda önemli açıklamalarda bulundu. Saat 10:00'da başlayan programın ilk sorusu bedelli askerlik oldu.

İşte Fikri Işık'ın bedelli askerlik sorusuna verdiği cevapta, şuan için böyle bir çalışma olmadığını, terörle mücadele ederken bunu dile getirmenin uygun olmayacağını ifade etti.

TERÖR İLE MÜCADELE EDERKEN..

"Şuanda bedelli askerlik ile ile ilgili bir çalışma yok. Terörle mücadele edildiği bir dönemde, askerlerimiz Suriye'de terör örgütleri PKK ve DAEŞ ile çatışmalara devam ederken bedelli askerliği dile getirmek olmaz.

Bakan'dan 'yerli füze savunma sistemi' açıklaması

YÜZDE YÜZ YERLİ ÜRETİLEN TÜRK İŞİ SİLAHLAR

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bakan'dan 'yerli füze savunma sistemi' açıklaması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN