Türkiye'nin en iyi haber sitesi

FETÖ işadamlarını kurye olarak kullanmış

Fetullahçı Terör Örgütü’nün Türkiye’de ‘himmet’ adı altında topladığı ları yasadışı yollardan kaçırmak için, yurt dışına geziye götürdüğü işadamlarını ‘kurye’ olarak kullandığı ortaya çıktı.

Giriş Tarihi: 7.10.2016 10:15 Güncelleme Tarihi: 7.10.2016 10:45
FETÖ işadamlarını kurye olarak kullanmış

15 Temmuz'daki başarısız darbe girişiminin ardından tutuklanan FETÖ'nün sözde 'Babaeski imamı' Recep Demircan, örgütün himmet larını yurt dışına nasıl kaçırdığını anlattı. Demircan, örgütün yurt dışına transferinde Arnavutluk, Bosna Hersek, Makedonya gibi ülkelerdeki okullarına gezi amaçlı götürdüğü işadamlarını 'kurye' olarak kullandığını itiraf etti. Demircan, "Cemaat propagandası yapmak için yurt dışı geziler yapılıyordu. Bu gezilerde yurt dışındaki okulların faaliyetleri tanıtılıyordu. Geziye katılan işadamlarına yurt dışına kaçırılacak paralar bölüştürülerek veriliyordu. Ülkeye gidildiğinde bu paralar tekrar toplanıyordu " diye konuştu.

FETÖ ZANLISI SAHTE 'FBI' KİMLİĞİYLE YAKALANDI

KURBAN PARALARI ÖRGÜTE

2007 yılından sonra yurt dışı kurbanları adı altında para toplanmaya başladıını anlatan Recep Demircan, "Bu paraların bir kısmı ile kurbanlar kesildi. Kalanı ise çanta ile İstanbul'a götürülüyordu. Yurt dışı kurbanlar için bu kişilerden 500 TL toplanıyordu. Yurt dışında bu kurbanın bedeli 100 TL civarındaydı. Kalan para cemaatin kasasına girerdi" dedi.

FETÖ’NÜN 'HİMMET DAVASINDA' TANIKLAR KONUŞTU

GÜLEN'İN ÇAMAŞIR HEDİYE

'ye giden kişilere Fethullah Gülen'in kullandığı eşya olarak çeşitli hediyeler verildiğini belirten Demircan, "Arkadaşlara tespih, takke, gömlek hatta iç çamaşırı bile verilmiş. Cemaat mensubu arkadaşlar bu hediyeleri özel bir şekilde saklıyorlardı " diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
FETÖ işadamlarını kurye olarak kullanmış
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN