Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kimse Yok Mu’da 33 tutuklama

Giriş Tarihi: 8.10.2016
Kimse Yok Mu’da 33 tutuklama
Kimse Yok Mu Derneği'ne yönelik FETÖ soruşturması kapsamında 33 şüpheli "Silahlı terör örgütüne üye olma", "Suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama", "Dini inanç ve duyguların istismarı suretiyle dolandırıcılık", "Terörizmin Finansmanının Önlenmesi Hakkında Kanun'a muhalefet" suçlarından tutuklandı. Gerekçede ise derneğin FETÖ/PDY terör örgütüne kaynak sağlamak amacıyla kurulduğuna dair somut delillerin bulunduğu belirtilerek şöyle dendi: Vatandaşların dini duygularını sömürmek suretiyle toplanan paralar, özellikle yurtdışı iş avansları adı altında şüphelilerin banka hesaplarına gönderildi. Bu paralar buradaki ülkelerde teslim edilmiş ve harcanmış gibi gösterildi. İşte tutuklananlardan bazılarının ifadesinden alıntılar:
Nurcan Dalan: Dernekte kardeşim çalışıyordu. Gelir düzeyi çok düşük olduğu için kartımı vermiştim.
: Bir kez derneğin Somali temsilcisine 250 bin doları derneğin bankacılık faaliyetleri olmadığı için elden götürmüştüm. Yönetim kurulu kararı ile götürmem istendi. Başkan Ünal 'tü.
Hasyiğit: Annemin tavsiyesiyle bir cuma Gülen'i görmeye gittim. Gördüm, vaazlarına katıldım.
Fetullah Mutlu: Sudan'a şu anki FETÖ elemanlarıyla gitmiştim. Giderken 80 bin dolar götürdüm. Şu an ismimden bile hicap duyuyorum.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kimse Yok Mu’da 33 tutuklama
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN