Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Erdoğan: Irak Başbakanı önce haddini bil

Cumhurbaşkanı 9. İslam Şurası toplantısında konuştu. Erdoğan, "Musul'da yapılacak operasyonlara da aynı anlayışla... Bana şimdi hakaret ediyor. Sen benim muhatabım değilsin. Biz bildiğimizi okuyacağız. Kim bu, Irak'ın başbakanı... Önce haddini bil. Şu anda kendileri Başika üssünü kurmamız için bizlere talepleri var. Bunların canlı kayıtları var. Bunlar televizyonlarda yayımlanacak. Şimdi diyor ki Başika'dan çekilin. Türkiye'nin ordusu sizden talimat almaz." dedi.

Giriş Tarihi: 11.10.2016 12:57 Güncelleme Tarihi: 11.10.2016 13:57
Erdoğan: Irak Başbakanı önce haddini bil

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından satır başları:

Türkiye'de 15 Temmuz'da yaşanan darbe girişimin ardıandan bu toplantının yapılıyor olması önemli. Darbe girişiminde bulunanların kendilerini dini bir cemaat, liderlerini sözümona mehdi olarak görüyor olmaları... Adeta çift kişilikli bir hayat sürmeye iten sonunda kendi milletine silah doğrultacak sebepleri çok iyi tahlil etmeliyiz.

FETÖ olarak adlandırdığımız yapı hem itikadi sapkınlığıyla hem de eğitim ve ticaret odaklı örgütlenmesiyle Müslümanlar açısından DEAŞ kadar büyük bir tehdit.

FETÖ'NÜN GERÇEK YÜZÜNÜN AVRASYA'DA HIZLI BİR ŞEKİLDE İFŞA EDİLECEĞİNE İNANIYORUM

Ağustos ayı başında toplanan ülkemizin önde gelen alimlerini bir araya toplayan olağanüstü din şurasında bu konuda önemli tespitler yapılmıştır. Her şeyden önce FETÖ'nün bir dini grup olmadığı yönünde görüş birliğine varılmıştır. Şaibeli kaynakları olan, ümmeti parçalamak için çalışan, gerçek yüzü görülemeyen bir hareket.

Bu şura vesilesiyle FETÖ'nün gerçek yüzünün coğrafyasının her bir köşesinde çok daha hızlı bir şekilde ifşa edileceğine inanıyorum.

İslam dünyası sadece terörizm saldırısı altında acı çekmekle kalmıyor. Özellikle Ortadoğu'da Kuzey Afrika'daki terör eylemlerine ölenlere bakıyorsunuz Müslüman, öldürenlere bakıyorsunuz Müslüman. Bu durum terör bahanesiyle İslam coğrafyasına müdahalelere açık hale getiriyor.

MÜSLÜMAN DÜŞMANLIĞI ETKİSİNİ ARTIRARAK DEVAM EDİYOR

Irak'ta, Suriye'de, Yemen'de hatta bir dönem Türkiye'de aynı oyun oynandı. Benim yanlış anlamalar vs olabilir, yine de söyleyeceğim. Ama benim Sunnilik diye Şiilik diye bir dinimi yoktur. Benim dinim İslamdır. İslam'ın bütün sahih yorumları benim için hürmete layıktır.

İslam içine yayılan fitne tohumları Müslüman kanı dökülmesi olarak karşımıza çıkıyor.

İslam düşmanlığı yapanlara malzemeyi kendi ellerimizle verdiğimiz sürece dökülen Müslüman kanlarının önüne geçemeyiz.

Müslüman düşmanlığı etkisini artırarak devam ediyor. DEAŞ'ın eylemleri her ne kadar arkası karanlık da olsa batıda İslam karşıtı akımların güçlenmesine yol açıyor.

Erdoğan: Kendisine muhalif siyasileri katleden PKK bedelini ödeyecek

BUGÜNE KADAR HRİSTİYAN TERÖRÜ DUYDUNUZ MU?

Faili Müslümansa eylem İslami terör olarak adlandırılıyor. Faili Müslüman değilse bu terör olarak dahi adlandırılmıyor. Bugüne kadar Hristiyan terörü, Yahudi terörü diye bir şey duydunuz mu? Sadece eylemci Müslümansa inancı ile sıfatlandırılır. Medya da bu konuda asla masum değildir. Eylemleri bu şekilde tasnif eden politikacılar asla masum değildir.

Bazı ülkeler Afganistan'da vs operasyon yapacak, Türkiye sınırlarındaki tehklikeye müdahale edemeyecek. Biz bu çarpıklığı asla kabul etmiyoruz. Suriye'de sabır sabır dedik.

SÖZ VERMELERİNE RAĞMEN TUTMADILAR

DEAŞ'ı Cerablus'tan attk. Oradan atmakla kalmadık Rai'den de attık. Şimdi güneye doğru bu DEAŞ'ı, PYD'yi sürüklüyoruz. ABD'ye dedik ki Münbiç'te PYD ve YPG olmayacak. Buranın yüzde 90-95'i Arap, buraya niye YPG'yi sokuyorsunuz? Koalisyon güçleri hep beraber temizleriz. Söz vermelerine rağmen tutmadılar. Biz şu anda kendi planımızı kendimiz uyguluyoruz.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ABD'ye göndereceği mektubu okudu

BİRYERLERDEN İZİN ALMAMIZA İHTİYACIMIZ YOK

?"Bazı ülkeler, binlerce kilometre uzaktan gelip Afganistan'da ve daha pek çok yerde, kendine tehdit oluşturduğu iddiasıyla operasyon yapacak, Türkiye yanı başında 911 kilometre Suriye sınırı, 350 kilometre Irak sınırı, buradaki tehlikeye müdahale edemeyecek. Biz bu çarpıklığı asla kabul etmiyoruz." dedi.

Erdoğan: Irak'ta bulunmak için birilerinden izin almayacağız

IRAK BAŞBAKANI ÖNCE HADDİNİ BİL

Musul'da yapılacak operasyonlara da aynı anlayışla... Bana şimdi hakaret ediyor. Sen benim muhatabım değilsin. Sen bizim kalitemizde değilsin. Biz bildiğimizi okuyacağız. Kim bu, Irak'ın başbakanı... Önce haddini bil. Şu anda kendileri Başika üssünü kurmamız için bizlere talepleri var. Bunların canlı kayıtları var. Bunlar televizyonlarda yayımlanacak. Şimdi diyor ki Başika'dan çekilin. Türkiye'nin ordusu sizden talimat almaz.

Benim ülkemde eğer ABD'li bir terörist bir yeni bombalarda biz de çıkaracağımız parlemonto kararıyla ABD'yi mahkum etme yoluna gider miyiz? gideriz.

Teröristin iyisi kötüsü olabilir mi? Irak'taki tüm bu gelişmelere Irak kalamayız. Oradaki kardeşlerimizi görmezden gelemeyiz.

Yaşadığımız krizler islam dünyasının yeni uyanışa ihtiyacı olduğunu gösteriyor.

Teröre bulaşan her örgütün ikitadı sapma içinde olduğu bir gerçektir.

"Irak'ın başbakanı önce haddini bil"

DAVUTOĞLU DÖNEMİNDE TALEPLERİ VAR, YAYIMLANACAK

Şu anda kendileri Başika üssünü kurmamız için Sayın Davutoğlu döneminde bizlere talepleri var, bunların hepsinin canlı kayıtları var ve bugün yarın bunların hepsi televizyonlarda yayınlanacak. Buna rağmen Başika üssüne girilmiştir, şimdi diyor ki; 'Buradan çekilin.' Türkiye Cumhuriyeti'nin ordusu sizlerden talimat alacak kadar kalitesini kaybetmiş değildir. Gereği neyse bunu biz gerektiği şekilde bugüne kadar nasıl yaptıysak yapmaya devam edeceğiz.

Rabbim'den içinde bulunduğumuz muharrem ayı hurmetine müslümanları huzura kavuşturmasını niyaz ediyorum. Şura'nın düzenlenmesinde emeği geçenlere ayrı ayrı şükranlarımı sunuyorum. Bölgenizdeki tüm kardeşlerime selamlarımı iletin. Sağlıcakla kalın...

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Erdoğan: Irak Başbakanı önce haddini bil
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN