Türkiye'nin en iyi haber sitesi

fotoğrafı FETO’nun diş doktorunu ele verdi

FETÖ’cü basketbolcu Enes Kanter’in firari savcılar ve Öz’le pozunun, örgüt elebaşısının diş doktoru Ali İlker Baştan’ın muayehanesinde çekildiği ortaya çıktı. Baştan ve eşi tutuklandı

İhanet fotoğrafı FETO’nun diş doktorunu ele verdi
FETÖ'ye olan bağını sosyal medyadaki paylaşımlarıyla sık sık kamuoyuna yansıtan NBA oyuncusu Enes Kanter, örgütün firari savcıları Zekeriya Öz ve Celal Kara ile çekindiği fotoğrafı geçen yıl Twitter'dan takipçileriyle paylaştı. Fotoğrafın üstüne de, "Vampirler rahatsız oluyor diye güneş doğmaktan vazgeçmez" yazdı. Öz ve Kara'nın açığa alındığı dönemde paylaşılan fotoğrafın altına ise Öz tarafından, "Ben dahil, herkes hakkında kaçacak yalanıyla milleti kandırmaya çalıştılar ama kaçan göçen olmadı" yorumunu yapmıştı. Fotoğraf paylaşımından kısa bir süre sonra haklarında örgüt üyeliği ve daha birçok suçtan yakalama kararı çıkarılan Öz ve Kara, Gürcistan üzerinden kaçarak Avrupa'ya firar etmişti.

İHBARCI ANLATTI
Arka fonunda İstanbul'daki 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nün bulunduğu görülen fotoğrafın nerede çekildiği ise polise gelen bir ihbarla aydınlandı. Fotoğrafın Üsküdar Çengelköy'deki Özel Vizyonnet Ağız ve Diş Kliniği'nin balkonunda çekildiğini ifade eden ihbarcı, kliniğin sahibinin FETÖ elebaşısının özel diş doktoru olduğunu, kliniğin ise örgütün üst düzey toplantı yeri olduğunu ihbar etti.

'TANIMAM'
Diş doktoru Ali İlker Baştan ile eşi ve iş ortağı olan Esma Kuriş Baştan 27 Eylül'de gözaltına alındı. Çifti, Gülen'le ilgili sorulara "tanımam, bilmem, bilgim ve ilgim yok" şeklinde cevap verdi. ABD'ye giderek Fetullah Gülen'in diş onarımını yapan ancak ifadesinde Gülen'le hiç görüşmediğini söyleyen Baştan'ın, Gülen'in özel doktoru Kudret Ünal ve kahyası Salih Dinçer'le telefon görüşmeleri yaparak ABD'ye gidip geldiği tespit edildi. Öte yandan, kliniğin FETÖ üyelerine bir üs ve toplantı merkezi gibi kullandırıldığı istihbarat kaynaklarınca belirlendi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İhanet fotoğrafı FETO’nun diş doktorunu ele verdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN