Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Şehit babanla gurur duy Muhammed

Oğlu Muhammed ’nin birinci yaş gününden bir gün önce demokrasi şehidi olan Akdemir’in adı, ‘Reis çağırdı. Vatanım için gidiyorum’ diyerek çıktığı Beykoz’da bulunan evinin karşısındaki liseye verildi

Giriş Tarihi: 15.10.2016
Şehit babanla gurur duy Muhammed Efe

İstanbul Çengelköy'de, oğlunun birinci yaş gününden bir gün önce darbe girişimi sırasında hainlerin kurşunuyla şehit düşen Akdemir'in adı Beykoz'da evinin karşısındaki liseye verildi. Şehit Murat Akdemir, 27 yaşında vatan ve bayrak sevgisiyle dolu bir gençti.

PASTASINI BİLE ALMIŞTI
15 Temmuz'dan bir gün sonra minik yavrusu Muhammed 'nin doğum günüydü. Pasta siparişini vermiş, alacağı hediyeyi düşünüyordu. Darbecilerin katliama başladığını haber alan Akdemir, her şeyi bir kenara bırakıp sokağa çıktı.

BABADAN HELALLİK ALDI
Babasına, "İşte baba Reis çıktı. Bizi çağırıyor. Ben vatanım için gidiyorum" dedi. Arkadaşlarını arayan Murat hemen evlerine yakın Kuleli Askeri Lisesi'nin önüne gitti. Vatanı için FETÖ'nün terörist askerlerine, tanklarına, ağır silahlarına karşı sadece vatan sevgisi gücüyle çarpıştı. Hainlerin kurşunları Murat'ın bedenine saplandı. Arkadaşları feryatlar içinde Murat'ı bir taksiye bindirdi. Ama Murat gülümsüyordu. Vatanı için şehit olacak olmak onun yüzüne yansımıştı. Murat vatanı için şehit düştü... Vatan ve demokrasi uğruna şehit düşen Murat Akdemir'in adı artık evinin karşısındaki Anadoluhisarı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde yaşayacak. Lisenin adı Şehit Murat Akdemir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi olarak değiştirildi. Şehidin ismini taşıyan tabela dün törenle okula asıldı. Törene Murat Akdemir'in ailesi, Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, Beykoz Belediye Başkanı , öğretmen ve öğrenciler katıldı. Oğlunun adının okula verilmesi ile ilgili duygularını SABAH'a aktaran baba İsmail Akdemir, "Evladımla gurur duyuyorum. O ve diğer tüm şehitler, bu kahramanlıklarını yapmasaydı biz şu an burada olamazdık. Kendisi gibi adı da hiç silinmeyecek güzel yavrumun" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şehit babanla gurur duy Muhammed Efe
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN