'Lübnan'daki tüm din ve mezheplerin..."

Cemaati İslami Genel Sekreteri Azzam el-Eyyubi, Lübnan'da Sünniler dışında tüm din ve mezhep temsilcilerinin uluslararası güçlerle bağlantısı bulunduğunu belirtti.

Giriş Tarihi: 2.11.2016 13:25
'Lübnan'daki tüm din ve mezheplerin...

Lübnan'daki Müslüman Kardeşler Teşkilatı'na bağlı Cemaati İslami Genel Sekreteri Azzam el-Eyyubi, Lübnan'da Sünniler dışında tüm din ve mezhep temsilcilerinin uluslararası güçlerle bağlantısı bulunduğunu belirtti.

Lübnan ve bölgedeki gelişmelerle ilgili AA muhabirine değerlendirmelerde bulunan Eyyubi, Lübnan'da Sünni kesimi temsil eden yöneticilerin "zayıf" olduğu görüşünü savunarak Sünnilerin bölgesel desteğe ihtiyaç duyduğunu söyledi.

Eyyubi, "Lübnan'daki tüm din ve mezheplerin bölgesel ve uluslararası güçlerle ilişkileri ve bağlantıları var. Sadece Sünniler için böyle bir durum yok." diye konuştu.

Suudi Arabistan'ın özellikle son 10 yılda Lübnan için bölgedeki en büyük destekçi olduğunu belirten Eyyubi, "Ya Suudi Arabistan'ın Lübnan konusundaki önceliklerinde bir gerileme oldu ya da Riyad, Lübnan'da Sünni arenadaki yöneticilere güven duymuyor." dedi.

Türkiye, Suudi Arabistan ve Katar üçgeninde kalınması çağrısı yapan ve bu üçlünün Lübnanlılar için umut, Sünniler için de güçlü bir koalisyon olduğunu dile getiren Eyyubi, "Lübnan'daki Sünni kesim bu koalisyonu, özellikle de Türkiye'yi güçlü bir dayanak olarak görüyor." ifadelerini kullandı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Lübnan'daki tüm din ve mezheplerin..."
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN