Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Katil Esad’ı savunmak Müslüman’ın haddine mi?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan: Arap Birliği’nin dik durması lazım. Niye dik durmuyorlar? 600 bini aşkın Müslüman’ı Suriye’de öldüren bir insanı savunmak bir Müslüman’ın haddine midir?

Giriş Tarihi: 3.11.2016
Katil Esad’ı savunmak Müslüman’ın haddine mi?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Conrad Otel'de düzenlenen "İslam İşbirliği Teşkilatı Üyesi Ülkelerin Kalkınmasında Kadınların Rolü Bakanlar Konferansı"na katıldı. Erdoğan burada yaptığı konuşmada şunları söyledi:

BİR ASIRDIR SÜREN KİRLİ OYUN
Bölgemizde ve dünyanın her köşesinde dökülen kanlara, yitirilen canlara, uygulanan zulümlere, yaşanan mağduriyetlere baktığımızda sıkıntıyı hep Müslümanlar'ın çektiğini görüyoruz. Daha acısı, dökülen Müslüman kanlarının büyük bölümünün faillerinin de yine Müslümanlar olmasıdır.

HİCAP DUYUYORUM, UTANIYORUM
Türkiyeli bir Müslüman olarak Suriye'de, Irak'ta, Afganistan'da, Somali'de, Yemen'de, Libya'da yaşananlardan hicap duyuyorum. Akdeniz'de, Ege'de derme çatma deniz araçlarıyla sınır kapılarında itilip kakılma pahasına Avrupa ülkelerine gitmeye çalışan Müslümanları gördükçe utanıyorum, hicap duyuyorum. Ama bir taraftan da hırsım artıyor, kinim artıyor. Onları o hale getirenler kim? Önce bunun hesabını verelim. Botlarda 70-100 kişi ve ondan sonra botu şişlemek suretiyle batıran o Batı zihniyetini biz ne zaman acaba zihinlerimizde batıracağız?

14 MİLYAR DOLAR HARCADIK
2 milyon 700 bin Suriyeliye bir bakıyoruz. Şu ana kadar yaptığımız harcama çadır ve konteyner kentler dahil hepsi yaklaşık faturalı olan 14 milyar dolardır. Ayrıca STK'larımızın yaptığı harcamalar da bir o kadar. Peki size bir şey geliyor mu? Bize BM'den gelen destek 550 milyon dolar olmuştur. AB bize söz vermiştir, 'Size temmuz başına kadar 3 milyar euro vereceğiz' demiştir. O günden bugüne gelen 200-250 milyon euro. Niye? Dürüst değiller, samimi değiller. Bu parayı uluslararası koalisyon onlara veriyorlar. Kalbimin dili yok, ondan ne kadar bizarım diyor ya mesele bu.

MÜSLÜMANIN HADDİNE Mİ?
Arap Birliği niye dik durmuyor? Yani katil Esad'ı savunmak samimi bir Müslüman'ın tavrı olabilir mi? 600 bini aşkın Müslüman'ı Suriye'de öldüren bir insanı savunmak bir Müslüman'ın haddine midir? Şayet İslam ülkeleri olarak birlik olursak, bölgemizdeki sorunları başka hiçbir güce, hiçbir odağa ihtiyaç duymadan biz kendimiz çözeriz.

15 TEMMUZ'UN KAHRAMANLARI KADINLAR
Kadınların istihdam ve karar alma mekanizmalarına tam katılımları sağlanmadan ülkelerine, kendilerinden umulan katkıyı vermelerini beklemek gerçekçi değildir. Anne ve çocuk sağlığı, kadına karşı şiddetin önlenmesi konularının şahsım, eşim ve ülkem için özel öneme sahip meseleler olduğunu bilmenizi istiyorum. Kadınlarımız 15 Temmuz'un en önemli kahramanları arasında yer aldılar. Bizim Nene Hatunlarımız var. İşte onlar o Nene Hatunların birer örneği olarak tekrar o günleri hatırladılar bize de hatırlattılar.

ÇEKİNİYORUM
(Paralel Yapı ile ilgili) Ben diyordum ki; bunların tabanı ibadet, ortası ticaret, tavanı da ihanet. Şimdi tabanı ibadet demeye çekiniyorum.

BAHÇELİ İLE GÖRÜŞECEK
Cumhurbaşkanı Erdoğan, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile bugün Beştepe'deki Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde bir araya gelecek. Saat 15.00'te başlaması beklenen görüşmede bölgedeki gelişmeler, anayasa ve başkanlık konularının ele alınacağı öğrenildi. Görüşmenin, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki 29 Ekim resepsiyonunda Erdoğan ile Bahçeli arasında gerçekleşen sohbet sırasında kararlaştırıldığı belirtildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Katil Esad’ı savunmak Müslüman’ın haddine mi?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN