Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Akıllarınca ‘altın nesil’ yetiştireceklerdi

Erzurum’da düzenlenen konferansta konuşan Bilal Erdoğan: İnsanlara yalancı cennet vaat edenler, birilerine menzili vaat edenler, ilahlık zannına kapılanlardır

Giriş Tarihi: 6.11.2016
Akıllarınca ‘altın nesil’ yetiştireceklerdi
Türkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfı (TÜRGEV) Yönetim Kurulu Üyesi Bilal Erdoğan, FETÖ'yü işaret ederek "Birilerine yalancı cennet vaat edenler, birilerine menzili vaat edenler kendilerine maalesef ilahlık zannına kapılanlardır. Akıllarınca bir 'altın nesil' yetiştireceklerini düşünenler, kendileri haşa Allahü Teala'nın yerine koymaya çalışanlar olmuştur" dedi.

'SEFERLE MÜ KELLEFİZ'
Erdoğan, ÖNDER İmam Hatipliler Derneği ve Erzurum İmam Hatip Mezun ve Mensupları Derneği (ERZİMDER) tarafından Palandöken ilçesindeki Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi'nde düzenlenen 'İstikamet Üzere Konferansı'na katıldı. Koneransta konuşan Erdoğan. Allah'ın, insanları ona kulluk etsinler diye yarattığını belirterek şöyle konuştu: "Bazıları etrafındakilere sahte cennetler vaat etti. Onları menzile ulaştıracağını vaat etti. Aslında Kuran'ı anlayan bir Müslümanın böyle bir vaade aldanmaması gerekir. Çünkü biz 'Zaferle değil, seferle mükellefiz'. Dolayısıyla bir Müslüman, birisi ona cennet vaat ettiği zaman Hasan Sabbah'ın, Haşhaşilerine cennet vaat edişi gibi cennet vaat ederse, 'Bir dakika ya zaferin nereden geleceğini sen nereden bilebilirsin ki?' demesi lazım." dedi.

O GÜN LERDEN 15 TEMMUZ'A
Millete bir tarafı bol, bir tarafından patlak veren elbise giydirildiğini söyleyen Bilal Erdoğan, milletin başkaları tarafından zorla giydirilen bu elbisenin içinde ne rahat edebildiğini ne de huzura erebildiğini belirtti. Erdoğan şöyle devam etti:
"İşte şimdi 10 yıldır bu millet yeniden 'Ben kendi özümle barışık olacağım, ben kendimle huzur içinde yaşayacağım' azmiyle adım atmaya başladı. 15 Temmuz da bu adımların adeta mihenk noktası oldu. Çok nazik, çok beyefendi bir Başbakan'ı astığı zaman vesayetçiler, üzerimizde o planları planlayanlar hangi mihraklarsa, o dönem kimse sokağa çıkmadı. O günlerden 15 Temmuz 2016'ya geldik. Demek ki umutlu olmak için çok malzememiz var. Yeise düşmeyeceğiz, umutsuzluğa kapılmayacağız. 15 Temmuz kimsenin ummadığı, kimsenin beklemediği 6-7 saatlik bir hadise. Demek ki istikamet üzere olacağız ve ondan sonra Allah'ın nimetlerini seyredeceğiz."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Akıllarınca ‘altın nesil’ yetiştireceklerdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN