Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’Gezi’ provokatörlerine tepki gösteren Zahide Nine hayatını kaybetti

Giriş Tarihi: 7.11.2016 12:31 Güncelleme Tarihi: 7.11.2016 14:05
’Gezi’ provokatörlerine tepki gösteren Zahide Nine hayatını kaybetti

Gezi olayları sırasında provokatörlere tepki gösteren ve o dönem Başbakan olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yaptığı mitinglerde övgüyle bahsettiği "Zahide Nine" vefat etti.

Emekli hemşire Zahide Nine, Gezici provokatörlere tepki göstererek, "Bu vatanı altın tepside kimse bize vermedi. Her taşında her toprağında kan vardır. Bu memleket herkesin memleketi, artık yeter" demiş, gösterici gruptakilerinden birinin "Arka tarafta bir yerde söyle belki sana para verirler" şeklindeki sözlerine sinirlenen Zahide Özay, "Benim paraya ihtiyacım yok. Devletin emeklisiyim. Onurlu, şerefli, 35 yıllık memleketime hizmet etmiş namuslu bir insanım. Paraya satılacak biri değilim. Bu ülkenin öz evladıyım, gazi çocuğuyum. Memleketime sahip çıkmayayım mı, sana mı yedireceğim" ifadelerini kullanmıştı.

O dönem Başbakan olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da, mitinglerinde Zahide Nine'den övgü ile bahsetmiş ve "eli öpülür" ifadelerini kullanmıştı. Eylemcilere tepki gösteren 75 yaşındaki Zahide Nine tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi. Üç çocuk annesi Zahide Özay, kronik böbrek yetmezliği hastasıydı ve Şişli Etfal Hastanesi'nde tedavi görüyordu.

Zahide Nine'den terör yandaşlarına tepki!

ERDOĞAN "ZAHİDE NİNE ANALARINI AĞLATTI..."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
’Gezi’ provokatörlerine tepki gösteren Zahide Nine hayatını kaybetti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN