Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yıldırım’dan Trump’a “Feto’yu iade edin” çağrısı

Giriş Tarihi: 10.11.2016
Yıldırım’dan Trump’a “Feto’yu iade edin” çağrısı

Başbakan Yıldırım: Feto’yu iade ederseniz Türkiye- ABD dostluğu için yeni bir sayfa açmış olursunuz

Başbakan Binali Yıldırım dün Ankara'da Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi 2016-2017 eğitim ve öğretim yılının açılışına katıldı, Sivil Dayanışma Platformu'nun Ankara Ofisi'nin açılışını yaptı. Yıldırım buralarda yaptığı konuşmalarda önemli mesajlar verdi:
Birçok insanın düşündüğünün aksine Donald Trump, ABD'nin 45'inci başkanı seçildi. Trump'ı tebrik ediyoruz. ABD'de yaşayan Fetullah Gülen'in, bir an önce iadesi konusunda da yeni başkana buradan açıkça çağrı yapıyorum: İlişkilerimizi bozan, tarihsel dostluğa zarar veren bu terör örgütü başını kısa sürede ülkemize iade ederseniz Türkiye-ABD dostluğu için yeni bir başlangıç, sayfa açmış olursunuz.
Yeni anayasa gibi toplumun tamamını ilgilendiren konularda konuşarak, uzlaşarak atacağımız adımlar, ülkemiz ve milletimiz için çok daha doğru adımlar olacaktır. Bu konuda MHP'nin olumlu yaklaşımı var ama CHP olumsuz. CHP'ye de çağrımızı yineliyoruz: Yeni anayasa sürecine siz de katkı koyun. Bu onur, bu şeref hepimize ait olsun. MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli ile yarın (bugün) öğleden sonra görüşeceğiz. Daha somut, net, düşüncelerimizi birbirimize aktarma imkanımız olacak.
Yenikapı ruhu ülkemizin, milletimizin bağımsızlık, milli irade ve bütünlüğünün temsilidir. YEni kapı ruhu bitmez.
Büyükelçilerin görevi, bölücülere destek vermek değil, görev yaptıkları ülkenin hükümranlık haklarına saygı duymaktır. Onun için sorumlulukları çerçevesinde görevlerini yapmalarını bekleriz. Başbakan Yıldırım, Atatürk'ün vefatının 78. yıldönümü nedeniyle yayınladığı mesajında ise "Onun 'en büyük eserim' dediği Türkiye Cumhuriyeti, bugün, dünyada sözü dinlenen, dostluğu aranan ve uluslararası sorunların çözümünde aktif rol üstlenen yüksek itibara sahip bir ülke konumundadır." ifadelerini kullandı.

'SİZ BAŞARILI OLUN TERÖR ÖRGÜTÜ TUŞ OLSUN'
Başbakan Binali Yıldırım, Çankaya Köşkü'nde Güvenlik Toplantısı'nın ardından bir araya geldiği teröre destek veren DBP'li belediyelere kayyum olarak atanan başkanvekillerine "Siz başarılı olun terör örgütü tuş olsun" talimatı verdi. Yıldırım, başkanvekillerine yapacakları çalışmalarla ilgili özetle şu direktifleri verdi: Vatandaşa yakın olun. İhtiyaçlarını dinleyin ve bu ihtiyaçlara çözüm bulun. Vatandaşların kapısını çalın, vatandaşlar da belediyenin kapısını rahatlıkla çalabilsin. Bölge halkına devletin şefkatli yüzünü gösterin. Hizmet odaklı çalışın. Vatandaşa dokunan hizmetlere ağırlık vererek acil ihtiyaçları ivedilikle giderin. Çöp, su gibi genel hizmetlerde asla aksama olmasın. 24 saat esasına göre çalışın. Gece gündüz demeden işlerinizi kontrol edin ki, orada başarılı olun. Buradaki başarı terör örgütlerinin tuş edilmesi için önemli faktör olacak. Bölge halkı 'terör örgütlerine değil, bölgeye hizmet edince' neler yapılabileceğini görsün

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yıldırım’dan Trump’a “Feto’yu iade edin” çağrısı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN