Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bahçeli: Bize gelen metinde Cummhurbaşkanı ibaresi geçiyor

Giriş Tarihi: 15.11.2016 11:58 Güncelleme Tarihi: 15.11.2016 12:01
Bahçeli: Bize gelen metinde Cummhurbaşkanı ibaresi geçiyor

AK Parti'nin anayasa değişikliğiyle ilgili hazırladığı taslak metin MHP'ye ulaştı. İki partinin 2 ya da 3'er üye vermesiyle bir komisyon oluşturulacak. Taslak üzerinde çalışma yapılacak. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "AKP’nin anayasa hazırlık metni tarafımıza resmen iletilmiştir. Söz konusu metin üzerinde çalışmalarımızı kılı kırk yaran bir değerlendirme işle yapıyoruz. En kısa sürede Meclis getirmeyi düşünüyoruz bu süreçte CHP naz etmemeli kapıları kapatmamalıdır. Buyursunlar kafa kafaya el ele omuz omuza fiili açmazı giderelim. Milletimizin sorunlarına beraberce eğilelim" dedi. Bahçeli, "AKP'nin gönderdiği metninde 'Cumhurbaşkanı diye geçiyor" diye konuştu.

Anayasa değişikliği ve başkanlık sistemi düzenlemesi için kritik bir hafta başlıyor. AK Parti tarafından hazırlanan taslak, MHP'ye iletildi. Yapılacak müzakereler sonrasında nihai kararı, süreci başlatan liderler verecek.

"SÖZ KONUSU METİN ÜZERİNDE ÇALIŞMALARIMIZI KILI KIRK YARAN BİR DEĞERLENDİRME İŞLE YAPIYORUZ"

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada anayasa değişikliği konusunda şöyle mkonuştu: "Bizim meselemiz kimin ne olacağı değildir. Kimin hangi statüye ulaşacağı hiç değildir. Başbakan ile yaptığımız görüşme verimli geçmiştir. Biz bir yol gösteriyoruz milletimizin ağrıyan başına şifa olsun istiyoruz. 15 Temmuz'dan sonra bambaşka bir Türkiye vardır. Ağa girdikten sonra aklı başına gelen balık gibi olamayalım. Henüz vakit varken Türkiye'nin önünü açalım. Anayasa değişikliği çalışmaları sonlandıktan sonra gerekirse milletimizden görüş almaktan çekinmeyelim korkmayalım. Türk siyaseti ucuz siyaset yapmadan çatışamaya kapılamadan ülkenin ana meselelerine çözüm getirmeye mecburdur. Böyle gelse de böyle gitmeyeceğini herkes anlamalıdır. MHP, kırmızı çizgilerine bağlı olmak kaydıyla ülkesi için her olumlu teşebbüse çoktan hazırdır. Her ağacı taşlamıyoruz yalnızca Türkiye rahatlasın devlet yaşasın diyoruz. AKP'nin anayasa hazırlık metni tarafımıza resmen iletilmiştir. Söz konusu metin üzerinde çalışmalarımızı kılı kırk yaran bir değerlendirme işle yapıyoruz. En kısa sürede Meclis'e getirmeyi düşünüyoruz bu süreçte CHP naz etmemeli kapıları kapatmamalıdır. Buyursunlar kafa kafaya el ele omuz omuza fiili açmazı giderelim. Milletimizin sorunlarına beraberce eğilelim."

"BİZE İLETİLEN METİNDE 'CUMHURBAŞKANI' DİYE GEÇİYOR"

Bahçeli, grup toplantısından sonra basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Bahçeli şunları söyledi: "Şu an başbakanla görüşmelerimizde değerlendirmeler ülkemiz açısından makul ve mantıklı gelmiştir. Şimdi de kendi düşünceleri doğrultusunda hazırladıkları anayasa metnini MHP'nin incelemesine bırakmışlardır. Genelde bütün anayasa değişikliğini kapsamaktadır. Bazı konulara öncelik verilmesini ifade etmişler biz de bunu doğru bulmuşuzdur. Sonuç ne çıkarsa genel kurula gelir. Bize iletilen metinde 'Cumhurbaşkanı' diye geçiyor.

"CHP NAZ ETMESİN DERKEN DEMEK İSTEDİĞİM BUYDU"

Sayın Kemal Kılıçdaroğlu Bey AKP ile görüşmeye açık çağrıda bulundu. Bu yaklaşım doğrudur. Sertleşme yerine bir araya gelmelerinde bizimle yapılan görüşmeler gibi bir değerlendirmede bulunmaları için ülkemiz için yararlı olur. CHP naz etmesin derken demek istediğim buydu."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bahçeli: Bize gelen metinde Cummhurbaşkanı ibaresi geçiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN