Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'İzmir Türkiye'den ayrılsın AB'ye girsin'

CHP İzmir Milletvekili Yiğit, İzmirlilerin gerekirse Türkiye'den ayrılarak Avrupa'ya girmeye hazır olduğunu sözlerini sarf etti.

Giriş Tarihi: 17.11.2016 08:36 Güncelleme Tarihi: 17.11.2016 08:53
'İzmir Türkiye'den ayrılsın AB'ye girsin'

CHP İzmir Milletvekilleri Özcan Purcu ve Ali Yiğit, Denizli Milletvekili Melike Basmacı ile Kayseri Milletvekili Çetin Arık, parti il binası önünde partililere seslendi.

"İZMİR TÜRKİYE'DEN AYRILSIN AB'YE GİRSİN"


"GEREKİRSE İZMİR AYRILSIN"

Ali Yiğit, aslen Kayserili olduğunu belirterek, uzun bir aradan sonra hemşerileriyle buluştuğunu kaydetti. Avrupa Birliği'ne yönelik yapılan bazı açıklamalara da tepki gösteren Yiğit, "Cumhurbaşkanı, Başbakan kafa tutuyor, Dışişleri kafa tutuyor. 'Avrupa Birliği'ni istemiyoruz' diyorlar. 57 yıl bu kapıda bekledik. AB'ye girmek için kanun değişiklikleri yaptık yüzlerce. Biz Avrupalı olmaya hazırız. Hele İzmirliler bu işe çok hazırlar. Orası demokrasiye açılan, Avrupa'ya açılan bir kapı gibidir. Biz bazen diyoruz ki 'Gerekirse de İzmir ayrılsın' yani biz istemeyiz, bu şartlarda bunlarla yaşamayı. Biz Avrupalı olmaya çalışıyoruz. Türkiye'de yaşayan demokrat, aydın, çağdaş insanlar Avrupalı olmaya hazır'' ifadelerini kullandı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'İzmir Türkiye'den ayrılsın AB'ye girsin'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN