Türkiye'nin en iyi haber sitesi

TSK'dan flaş açıklama: 3 askerimiz şehit oldu...

Giriş Tarihi: 24.11.2016 15:30 Güncelleme Tarihi: 24.11.2016 15:49
TSK'dan flaş açıklama: 3 askerimiz şehit oldu...

TSK: Üç kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, biri ağır olmak üzere 10 kahraman silah arkadaşımız ise yaralanmıştır.

Fırat Kalkanı Harekatında yürütülen operasyonlar kapsamında, 24 Kasım 2016 saat 03:30 sularında, üç kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, biri ağır olmak üzere 10 kahraman silah arkadaşımız ise yaralanmıştır. Yaralı personel tedavilerinin yapılması maksadıyla süratle bölgeden tahliye edilmiştir.

ŞEHİT ASKERLERİN KİMLİKLERİ BELİRLENDİ

Fırat Kalkanı Operasyonu Kalkanı kapsamında yürütülen El Bab operasyonunda saldırıda şehit edilen askerlerin Erdal Bolat, Melih Özcan, Zafer Er olduğu tespit edildi. Şehitlerden Erdal Bolat'ın Samsun-Alaçam, Melih Özcan'ın Eskişehir, Zafer Er'in memleketinin ise Kırşehir olduğu öğrenildi. Öte yandan, şehitlerin Gaziantep Adli Tıp Kurumunda yapılacak işlemlerinin ardından memleketlerine törenle uğurlanacağı belirtildi.

BAŞBAKAN IŞIK VE AKAR'I ARADI

Başbakan Yıldırım, Fırat Kalkanı Harekatı'nda El Bab bölgesindeki Türk askerlerine yapılan saldırıyla ilgili Milli Savunma Bakanı Işık ve Genelkurmay Başkanı Orgeneral Akar'dan telefonla bilgi aldı.

"AMAÇ TÜRKİYE'NİN BÖLGESİ İÇİN ALACAĞI İNSİYATİFİ BLOKE ETMEK"

AHaber canlı yayınında açıklamalarda bulunan Özyeğin Üniversitesi Öğretim Görevlisi Mesut Hakkı Caşin, Türkiye'nin bölgesinde alacağı insiyatifi bloke etmeye çalışan bir girişim olduğuna dikkat çekti. Caşin, açıklamasında şunları kaydetti: NATO, AP, Şanghay örgütü ve hepsinin ötesinde bölgede Irak-Suriye iç savaşlarında Türkiye'nin alacağı insiyatifi bloke etmek isteyen bir girişimin bunu yaparken de PKK, PYD, FETÖ ile beraber Türkiye'yi dolaylı stratejiyle sıkıştırma baskı altına alma ve Türkiye'nin güvenli ülke olmadığı izlenimini dünyaya kamuoyunda yayma çabası olarak değerlendiriyorum bu son derece tehlikeli bir şey.

ÖZYEĞİN ÜNİVERSİTESİ ÖĞRETİM GÖREVLİSİ MESUT HAKKI CAŞİN'İN AÇIKLAMALARININ TAMAMI İÇİN;

"Amaç Türkiye'nin bölgesi için alacağı insiyatifi bloke etmek"

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
TSK'dan flaş açıklama: 3 askerimiz şehit oldu...
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN