Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Siz kendinizi ciddiye almıyorsunuz ki ben alayım

Giriş Tarihi: 26.11.2016 16:00 Güncelleme Tarihi: 26.11.2016 17:14
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Siz kendinizi ciddiye almıyorsunuz ki ben alayım

AP'nin Türkiye hakkında aldığı skandal kararı bir kez daha eleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, Avrupa Birliği'nin Türkiye politikasındaki iki yüzlülüğünü gösteren çok önemli bir bilgiyi açıkladı.

İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın anlattığı Avrupa Birliği'nin iki yüzlülüğünü ispatlayan o örnek:

*Şimdi sizlere AB'nin ve AP'nin ülkemize yönelik politikasının iki yüzlü olduğunu gösterecek bir örnek veriyorum. Çok önemli bir karar. Kararın adı propagandaya karşı AB strateji iletişim kararı. Bu karar önemli. Bu karar medya özgürlüğü, ifade özgürlüğü açısından AB'nin bize dayattıklarının tam tersi tehditlerle dolu. AP konu kendi çıkarları olunca ne kadar tehditkar, kısıtlayıcı olabileceğini ortaya koymuştur. Herkese ve özellikle AB ilişkilerimizde ahkam kesenlere bu kararı okumalarını tavsiye ediyorum. Kararda ne diyor. 'Nefret, şiddet ve savaşın kışkırtılması ifade özgürlüğü kılıfına saklanamaz' diyor. Sizde olunca bu ifade özgürlüğü kılıfına saklanamıyor da, bizde olunca niye buna siz kılıf uyduruyorsunuz. Biz terör örgütlerini ve eylemlerini övenler için hukuk mekanizması işlettiğimizde hemen ifade özgürlüğü diye karşımıza çıkıyorsunuz. Ahkam kesenlere bu kararı alıp ibretle okumalarını tavsiye ediyorum.

*Devam ediyor karar. 'Dezenformasyon ve propaganda hibrit savaşının bir parçasıdır' diyor. Bizde olanlar ne, dezenformasyon değil mi? Bunlar hibrit savaşına girmiyor mu? Bu kavramlar bizim yıllardır yaşadıklarımızı ne kadar güzel ifade ediyor. Bu propagandaya karşı geliştirilecek stratejik iletişim çalışmalarında savunmacı değil, saldıran olması isteniyor. Kim diyor Avrupa. Bütün bu ithamlar Avrupa'nın doğusunda, bizim kuzeyindeki Rusya'ya yönelik. Bu tespitleri hepsini biz kendimize yönelik isabetli buluyoruz. Terör örgütlerini yıkıcı propagandalarına karşı savunma değil saldırı konumunda bulunma teklifini de yerinde buluyoruz.

SİZ KENDİNİZİ CİDDİYE ALMIYORSUNUZ Kİ BEN ALAYIM!

*Bir gün önce böyle bir karara imza atan bu parlamento, ertesi gün Türkiye'yi basın, medya ve ifade özgürlüğüne yönelik sözüm ona sert kısıtlamalarından dolayı eleştiriyor. Biz de bu kararı ve bu kararı veren parlamentoyu ciddiye almadığımızı söylediğimizde beyefendilerinin morali bozuluyor. Siz kendinizi ciddiye almıyorsunuz ben sizi ciddiye alayım. Bir gün önce hibrit savaş tekniklerinden bahsedip, ertesi gün Türkiye'yi terör mücadelesi nedeniyle eleştirirseniz sonuç fiyasko olur.

*Kim ne derse desin kendi yolumuzda ilerlemeye, kendi hedeflerimiz doğrultusunda yürümeye devam edeceğiz. Bu yolda Avrupa Birliği bizimle birlikte olursa hem o kazanır hem biz kazanırız. Avrupa Birliği 'Ben illa başka istikamete gideceğim' diyorsa biz de kendimize yeni yol arkadaşları bulur hatta gerekirse tek başımıza yine de devam ederiz. Bunun için daha çok çalışacağız, daha çok yatırım yapacağız, daha büyük projeler hayata geçireceğiz. Türkiye'yi mutlaka 2023 hedeflerine ulaştıracağız.

Cumhurbaşkanı Erdoğan "AB bizimle beraber olursa kazanır" CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN TOPLU AÇILIŞ TÖRENİNDE KONUŞTU

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Siz kendinizi ciddiye almıyorsunuz ki ben alayım
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN