Türkiye'nin en iyi haber sitesi

‘Tatlı su demokratı bunlar’

Giriş Tarihi: 26.11.2016
‘Tatlı su demokratı bunlar’

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sancaktepe'de inşa edilen Prof. Dr. Necmettin Erbakan Külliyesi'nin açılış törenine katıldı. Külliye'nin avlusunda toplanan vatandaşlara seslenen Erdoğan şunları söyledi:

"Yahu topunuz evet dese ne yazar?"
54. hükümetin başbakanı, milli görüş davasının lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan hocamızı rahmetle minnetle yad ediyorum. Külliyemiz gerek mimari tasarımı gerekse müştemilatıyla gerçekten ilçemize ve taşıdığı isme layık bir eser olmuş.
Uzun bir yolculuktayız. Belediye başkanlığından bugüne tek derdimiz var. Nedir o? Millete efendilik yok, millete hizmetkar olmak var. Birçok spekülasyona rağmen eğer bu ülke 2002'den bu yana üçe dörde beşe katladıysa bunun tek sebebi var, bu ülkenin kaynaklarını yedirmedik, hizmetine sunduk.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN, PROF. DR. NECMETTİN ERBAKAN KÜLLİYESİ’NİN AÇILIŞINI YAPTI


Bir toplantı yapmışlar. O toplantıda müzakerelerin dondurulması ile ilgili bir karar almışlar. Bak hani diktatör dediğiniz bir Erdoğan var ya, Erdoğan bu zihniyete karşı diktatördür. Ama samimi olanlara karşı müşfiktir, merhametlidir. Amerika'daki seçimde Trump'a ne diyorlar, diktatör. Ya hani siz demokrattınız. Demokratlar sandıktan çıkana inanmaz mı? Bunlar tatlı su demokratıdır, bunlardan bir şey olmaz. Bunlar darbecileri kırmızı halılarda karşılayanlardır. Siz şimdi idam istiyorsunuz ya. İdam isteyince beyefendiler rahatsız oluyor.

Erdoğan: "Sen bu kararı alsan ne yazar, almasan ne yazar?''


Bu millet asildir. Bu milletin iradesi herkesin saygı duyması gereken bir iradedir. Onlar isteseler de istemeseler de karar sizin kararınızdır. Batı'ya sesleniyorum. Bu ülkeden kaçıp giden teröristleri Brüksel meydanında konuşturan, nutuk attıran siz değil misiniz? Bunların hepsinin bir de hastane raporu var biliyor musunuz. Avrupa'dan rapor almışlar. Bunların raporları da sahte. Raporlu olanın meydanda ne işi var.

Erdoğan:''Türkiye'nin dört bir yanını ayağa kaldırdık''


Bunlarla bizi tehdit ediyorlar. Neymiş milletvekilleri hapse girmiş. Buradan hatırlatıyorum, dokunulmazlığın kaldırılmasını bunlar istemedi mi? Dokunulmazlık kalktı diye niye rahatsız oldular. bunlar teröre bulaştı, teröre yataklık yaptılar. Biz terörle mücadeleyi sürdürüyoruz, sürdüreceğiz. Suriye'de DEAŞ'la PYD'yle, YPG'yle PKK'yla hepsiyle mücadelemizi sürdüreceğiz.

Erdoğan:''Evet bu Erdoğan bu zihniyete karşı diktatördür''

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
‘Tatlı su demokratı bunlar’
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN