Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’nün Marmara Bölgesi okulları ı tutuklandı!

’nün Marmara Bölgesi okulları ı Hasan Demir FETÖ yöneticiliği, bu okulların ‘mahrem imamı’ 5 şüpheli ise FETÖ üyeliği suçundan tutuklandı. Etkin pişmanlık hükümlerinden faydalanarak itiraflarda bulunan 2 şüpheli Cumhuriyet Savcılığı, 1 şüpheli ise nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğince serbest bırakıldı.

Giriş Tarihi: 30.11.2016 22:29
FETÖ’nün Marmara Bölgesi polis okulları imamı tutuklandı!

FETÖ'nün Marmara Bölgesi okulları ı Hüseyin Kod Din Kültürü öğretmeni Hasan Demir yöneticiliği, bu okullarının 'mahrem imamları' Yunus Emre Akça, Uğur Yılmaz, Yakup Bübek, Samet Öztürk ve Sinan Çolak ise FETÖ üyeliğinden tutuklandı.

FETÖ'nün emniyet yapılmasına yönelik İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu Cumhuriyet Savcılığının talimatıyla İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekiplerince gözaltına alınan 9 şüpheli, emniyetteki gözaltı işlemlerinin ardından İstanbul Adalet Sarayı'na çıkarıldı.

İTİRAFLARDA BULUNAH 2 ŞÜPHELİ SAVCILIKTAN SERBEST

Cumhuriyet Savcılığınca alınan ifadesinde, etkin pişmanlıktan yararlanarak itiraflarda bulunan 2 şüpheli, adli kontrol kararıyla serbest bırakıldı.

FETÖ'NÜN 6 EMNİYET İMAMI TUTUKLANDI

Marmara Bölgesi Polis okulları imamı ile aynı okulların mahrem imamları 7 şüpheli ise tutuklanması talebiyle nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğine sevk edildi.

Nöbetçi 9. Sulh Ceza Hakimliğindeki sorgusunun ardından FETÖ'nün Marmara Bölgesi polis okulları imamı Hüseyin Kod Hasan Demir FETÖ/PDY yöneticiliği suçundan tutuklandı. FETÖ'nün Marmara Bölgesindeki Karabük, Bilecik, İstanbul'daki Arnavutköy ve Şükrü Balcı Polis okullarının 'mahrem imamları' Yunus Emre Akça, Uğur Yılmaz, Yakup Bübek, Samet Öztürk ve Sinan Çolak ise FETÖ üyeliğinden tutuklandı.

Tutuklama kararında, FETÖ'ün Marmara Bölgesi emniyet imamı Hüseyin kod isimli Hasan Demir, Karabük, Bilecik, İstanbul'daki Arnavutköy ve Şükrü Balcı Polis okullarının sorumlusu olduğu, Yunus Emre Akça, Uğur Yılmaz, Yakup Bübek ve Samet Öztürk'ün aynı polis okullarında mahrem hizmetler ağabeyi oldukları, kod isim kullandıkları, yalnızca örgüt üyeleriyle görüştükleri açık hat ve telefon kullandıkları belirtildi.

Kararda, Yunus Emre Akça ve Uğur Yılmaz'ın 'kırmızı', Samet Öztürk'ün 'turuncu' renkli ByLock listesinde bulundukları, 'Kırmızı' ByLock listesindeki isimlerinin aktif kullanıcı oldukları, 'Turuncu' ByLock listesinin ise ByLock kullandığı tespit edilen kişilerin yeraldığı liste olduğu belirtildi.

50 BİN LİRA KEFALET VE ADLİ KONTROL ŞARTIYLA SERBEST

Sulh Ceza Hakimliğindeki sorgusunda, etkin pişmanlıktan faydalanarak itiraflarda bulunan M.A., hakkında yurtdışına çıkış yasağı kararı, her haftanın Pazartesi ve Cuma günleri polis merkezine imza vermesi, 50 bin Lira kefalet yatırması şartıyla tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
FETÖ’nün Marmara Bölgesi polis okulları imamı tutuklandı!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN