Türkiye'nin en iyi haber sitesi

15 Temmuz’un intikamı 16 Nisan olacak

: Fatma Betül kardeşimi karşılayanlara atlarla, itlerle saldırmanın neresi demokratlık? 16 Nisan’da Avrupalı faşist siyasetçilere hadlerini bildireceğiz. Avrupa’daki kardeşlerim 3 değil 5 çocuk yapın. Avrupa’nın geleceği sizsiniz

Giriş Tarihi: 18.3.2017
15 Temmuz’un intikamı 16 Nisan olacak
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün Eskişehir'de katıldığı toplu açılış töreninde vatandaşlara hitaben yaptığı konuşmada gündemle ilgili önemli mesajlar verdi. İşte Erdoğan'ın konuşmasından çarpıcı alıntılar:
Ne zaman bizi siyaseten gömmeye çalışsalar milletimiz bizi her seferinde ayağa kaldırdı. Hatta 15 Temmuz'da olduğu gibi canımıza kastettiler, milletimiz gövdesini bize siper etti. Şimdi el ele, omuz omuza bir yere yürüyoruz. Nereye, 16 Nisan'a. 16 Nisan'da 15 Temmuz'un hesabını sormaya var mıyız? 15 Temmuz'un intikamı 16 Nisan olacak. Zira 15 Temmuz'da bu milletin evlatlarına bomba yağdıranlar kimdi FETÖ'cüler, kimdi PKK, şimdi bunlar ne diyor. Şimdi bunlar Kandil'den haber gönderiyor diyor ki Kandil, 16 Nisan'da oyumuz 'hayır'. Pensilvanya ne diyor, 'hayır'. Ana muhalefet ne diyor 'hayır'. Bakın kimler bir araya geldi görüyor musunuz bunların yok birbirinden farkı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan "Üç değil beş çocuk yapın!"

Çıkmış ana muhalefetin başındaki zat diyor ki 'huzur yok' diyor, 'mutluluk yok' diyor, 'refah yok' diyor. Yazıklar olsun eline diline dursun. Sen Sosyal Sigortalar Kurumu'nun başındayken hastanelerimizin halini benim vatandaşlarım bilir. Kimdi o zaman genel müdür sendin. Fakat bunda yalan diz boyu. Şimdi çıksın sor buna benim dönemimdeki sağlık hizmetleri hiçbir dönemde olmadı der, der mi der.16 Nisan'da milletimizin huzuruna gelecek olan halk oylamasından sonra inşallah Cumhurbaşkanlığı Hükümeti Sistemi'ne geçiyoruz. Birileri ısrarla yeni yönetim sistemini şahsıma bağlayarak izah etmeye çalışıyor. Biz faniyiz, her an ölebilir miyiz, ölürüz. Biz yazın gelip güzün giden turnalar gibi gün gelecek ebedi âleme göçeceğiz, sılayı terk edeceğiz. Ama Türkiye getirdiğimiz Cumhurbaşkanlığı Sistemi ile 2023 hedeflerine ulaşacak. Ardından 2053 ve 2071 vizyonlarını hayata geçirecek. 16 Nisan'da işte bu sistemi yeni sistemi onaylıyoruz, oyluyoruz.

Cumhurbaşkanı Erdoğan "Bundan sonra bizim de uçuş yasağımız var"

İşte Avrupa Birliği, hani girelim dediğimiz Avrupa Birliği var ya. AB Adalet Divanı karar alıyor, ne diyor? Başörtüsünü yasaklıyor ya. Bıktık ya bıktık. Hani din özgürlüğü vardı, hani inanç özgürlüğü vardı. Sıkıysa kipayı da yasaklasana, yasaklayabilir mi? Ah kardeşlerim ah bunlar çok yüzlü.
Bizim antidemokratik, inanç özgürlüklerine karşı benim devletimin bakanına hem de bir bayan bakanına kapıları kapatan ve kendi toprağım sayılan konsolosluğuma sokmayana bizim de kapılarımız kapalıdır. Benim Hüseyin Kurt kardeşimi yere yatırıp köpeklere parçalatanların eski Roma'daki gladyatörlerden ne farkı var? Bu ülkeye ve bu millete dostluk eden herkese nasıl vefa gösteriyorsak husumet gösteren herkese bunun bedelini ödetmek boynumuzun borcudur. Aksi takdirde tarihimize mahcup oluruz.Avrupa'daki vatandaşlarıma, kardeşlerime sesleniyorum. Yaşadığınız çalıştığınız yerler artık sizin sılanızdır, yeni vatanınızdır. Oralara sıkı sahip çıkın. Daha çok işyeri açın, ailenizi daha iyi semtlerde yaşatın, en iyi arabalara binin, en iyi evlerde oturun üç değil beş çocuk yapın. Çünkü Avrupa'nın geleceği sizlersiniz.436 MİLYON DOLARLIK 49 TESİSİN AÇILIŞI YAPILDI
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 436 milyon liralık yatırımla hayata geçirilen 49 tesisin açılışını yaptı. Erdoğan'a kurdela kesimi sırasında Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak ile Kültür Bakanı Nabi Avcı ve diğer resmi yetkililer eşlik etti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
15 Temmuz’un intikamı 16 Nisan olacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN