sığınağında ele geçirildi

'nin Eski Gelinli köyü kırsalında jandarma ekiplerinin ortaya çıkardığı ta terör örgütü 'ya ait bal ve konserve kutuları ile tüp içerisine yerleştirilmiş el yapımı ele geçirildi.

Giriş Tarihi: 4.5.2017 16:31 Güncelleme Tarihi: 4.5.2017 16:34
PKK sığınağında patlayıcı ele geçirildi

Valiliği'nden yapılan açıklamada /KCK bölücü terör örgütüne ait olduğu değerlendirilen malzemelerin saklandığına dair bilgi edinilmesi üzerine, il merkezine bağlı Eski Gelinli köyü kırsalında arama tarama çalışması yapıldığı belirtildi.

Arama çalışmaları sırasında terör örgütüne ait bir sığınağın ortayı çıkarıldığı kaydedilen açıklamada şöyle denildi:

"ta yapılan arama ve tarama faaliyeti neticesinde; 2 adet küçük tüp içerisinde patlamaya hazır amonyum nitrat, 1 adet el bombası ve TNT ile güçlendirilmiş EYP(el yapımı ) düzeneği, 2 adet konserve kutuları ile yapılmış patlamaya hazır EYP düzeneği, 1 Adet 30x30 cm çapında bal kutusu kullanılarak yapılmış zincir ve çivilerin bulunduğu patlamaya hazır EYP düzeneği, çuval içerisine mazotla karıştırılmış yaklaşık 3 kg amonyum nitrat ile EYP yapımında kullanılan 200 metre elektrik kablosu ele geçirilmiştir. Ele geçirilen malzemeler usulüne uygun olarak imha edilmiştir. Konu ile ilgili adli tahkikat devam etmektedir."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
PKK sığınağında patlayıcı ele geçirildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN