Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Son dakika: 'de kritik görüşme

Adalet Bakanı , Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 15-17 Mayıs'taki ziyareti öncesinde Fetullahçı Terör Örgütü () elebaşı 'in si ve geçici tutuklanmasına ilişkin Adalet Bakanı Jeff Sessions ile görüşecek.

Giriş Tarihi: 6.5.2017 10:55 Güncelleme Tarihi: 6.5.2017 11:59
Son dakika: ABD'de kritik görüşme

Adalet Bakanı Bozdağ, 8 Mayıs Pazartesi günü Adalet Bakanı Jeff Sessions ile Washington'da, elebaşı 'in sine ilişkin görüşme yapacak.

FETÖ elebaşının iadesiyle ilgili ABD ile kritik görüşme!

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, Bozdağ, yarın ABD'ye hareket ederek, pazartesi günü Washington'da ABD'nin yeni Adalet Bakanı Sessions ile bir araya gelecek.

Görüşmede, terör örgütü elebaşı Gülen'in iadesine dair ABD'ye gönderilen 4 ayrı iade dosyası hakkında bilgiler verecek Bakan Bozdağ, söz konusu dosyalara ilişkin soruşturmalar kapsamında detayları da aktaracak.

YENİ DELİLLER SUNULACAK

Darbe teşebbüsünün, terörist başı Gülen'in emir ve komutasında gerçekleştirildiğine ilişkin bilgi ve belgeleri ABD'li mevkidaşı ile paylaşacak Bozdağ, darbe teşebbüsü konusunda 10 Eylül 2016'da ABD'ye gönderilen Fetullah Gülen'in geçici tutuklanması talebini de gündeme taşıyacak.

Bozdağ, darbe teşebbüsünün ardından başlatılan çok sayıda soruşturma ile açılan davalarda elde edilen delillerin ve ifadelerin Gülen'in iadesi için yeterli olduğuna dikkat çekerken, darbenin ardında Gülen'in olduğuna ilişkin yeni delilleri de ABD Adalet Bakanı Sessions ile paylaşacak.

Görüşmede, Bozdağ'ın Türkiye ile ABD arasındaki suçluların iadesine ilişkin anlaşmayı hatırlatarak, terörist başı Gülen'in geçici tutuklanmasının zorunlu olduğunu vurgulayacağı öğrenilirken, Türkiye tarafından gönderilen geçici tutuklama ve iade dosyaların gereğinin yapılması için mahkemelere gönderilmesini de gündeme getirecek.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Son dakika: ABD'de kritik görüşme
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN