Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'deki Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma yarışmasını anlattı

TRT1'de Ramazan Ayı boyunca her akşam Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma Yarışması yapılacak. Genel Müdür Yardımcısı "Bu sene, Kur’an-ı Kerim’in en güzel okunduğu ülkelerden olan Türkiye’nin bu alandaki cevherlerinin günyüzüne çıkmasını sağlayacak bir programımız olacak" dedi.

Giriş Tarihi: 22.5.2017 10:16 Güncelleme Tarihi: 22.5.2017 22:04
İbrahim Eren TRT'deki Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma yarışmasını anlattı

Türkiye'de ilk kez denenen formattaki "Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma Yarışması" Ramazan Ayı boyunca tüm İslam alemi ile buluşacak.

Yarışmayla ilgili bilgiler veren TRT Genel Müdür Yardımcısı Eren "Diyanet İşleri Başkanlığı ile beraber organize ettiğimiz bu yarışmada Diyanetin onlarca yıllık Kuranı Kerim tilavet yarışması geleneğinden faydalandık. Osman Şahin hocamızın bu alandaki derin tecrübesi ile programa büyük katkısı oldu. Hem yarışmacılar, hem de juri üyesi hocalarımızın seçiminde Diyanet İşleri bizlere rehberlik etti" dedi.

BİRİNCİ NASIL SEÇİLECEK?

Başvurular önce bir ön elemeden geçirildi. Daha sonra yarışmacılar her gün Kur'an-ı Kerim okuyarak elemeye tabi tutulacak. Jüri üyeleri ve seyirciler tarafından en yüksek puanı alan yarışmacı, günün birincisi olarak belirlenecek. Gün birincisi olan yarışmacılar hafta finaline, hafta birincisi olanlar ise ay finaline kalacak.

21 Haziran Kadir Gecesi'nde yayınlanacak final programında ise yedi yarışmacı; jüri üyeleri ve stüdyodaki seyirciler tarafından değerlendirilecek ve bunun sonucunda Ramazan Ayı'nın birincisi, ikincisi ve üçüncüsü belirlenecek.
TRT'NİN RAMAZAN AYI İÇİN DİĞER HAZILIKLARI NELER?

Genel Müdür Yardımcısı Eren "TRT 1'de Ramazan ayının manevi coşkusunu bu sene de çok iyi hazırlanmış ekibimizle Eyüp El Ensarî'nin türbesinin olduğu meydandan ekrana getireceğiz. Alanında söz sahibi isimlerin misafir olarak katılacağı iftar programımızı Bekir Develi, sahur programımızı Necip Karakaya sunacak.

TRT HABER, TRT MÜZİK, TRT DİYANET ve TRT AVAZ kanallarımız da TRT 1 gibi Ramazan Ayı'nın güzelliklerini ekrana taşıyacak.
İnsanlara manevi olarak arınma imkânı sunan Ramazan Ayı, dünyanın her yerinde içinde ufak farklılıklar barındırarak yaşanıyor. TRT WORLD ve TRT EL-ARABİYYA da dünyanın farklı noktalarındaki bu Ramazan coşkusunu özel yayınlar ve haber paketleriyle global izleyiciye yansıtacak. Ramazan, TRT World'ün çalışanları arasında da farklı bir duyguyla yaşanıyor. 42 milletten çalışanımızın aynı sofrada olduğu iftarlar yapıyoruz. Dünyanın her yerinden insan oluyor iftar sofralarımızda. O iftar sofralarındaki duygu, bu sene de TRT WORLD ekranına yansıyacak inşallah.

Bu sene Ramazan farklı olacak. Ülkesini işgalcilere, darbecilere teslim etmeyen Aziz milletimizin daha bir kardeş olduğu, inanç ve değerlerine daha bir sağlam tutunduğu bir ay olacaktır. TRT de bütün kanallarında bu bilinçle yapacak programlarını. Tema olarak da bunun altını çizeceğiz." dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İbrahim Eren TRT'deki Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma yarışmasını anlattı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN