Türkiye'nin en iyi haber sitesi

lardan sonra onların da ismi değişiyor

Konut GYO hayata geçireceği projelerinde lere dönüş için adım attı. Emlak Konut, yapımı tamamlanan projelerde olmasa da yeni projelerde Türkçe isim kullanılmasında hassasiyet gösterecek.

Giriş Tarihi: 2.6.2017 08:51 Güncelleme Tarihi: 2.6.2017 09:11
Statlardan sonra onların da ismi değişiyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın larda kullanılan arena isminin değiştirilmesi için talimat vermesinin ardından Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO) kendi projelerinde kullandığı yabancı isimleri değiştirme konusunda harekete geçti. Emlak Konut GYO yetkilileri düzenledikleri toplantıda konut projelerinde lere dönüşün adımlarını atmak için bir araya geldiler. Gazete Habertürk'ün haberine göre düzenlenen toplantıda yetkililer bundan sonra Emlak Konut işbirliğiyle hayata geçecek projelere Türkçe isim konulması zorunluluğunu tartıştılar. Emlak Konut GYO'nun geliştirdiği projelere Türkçe isim verilmesindeki hassasiyeti önceden biliniyordu.

YABANCILARIN PROJE HAKKINDA BİLGİSİ OLUYOR

Etkinlikte yapımı tamamlanan projelerin isminin değiştirilmesi de gündeme geldi. İsim değişikliğinin hukuki yollarının tartışıldığı toplantıda bir yandan da yabancıların bu projeleri isimlerinden dolayı tercih edip etmedikleri konuşuldu. Yetkililer özellikle deniz kenarı ve göl manzaralı projelere İngilizce isim verilmesinin, yabancı yatırımcılara projenin konumu hakkında bilgi verdiğini, bunun da konut satışları açısından avantaj sağladığına dikkat çekti. Katılımcılar, önceki projelerde isim değişikliği yapmamaya ancak yeni projelerde Türkçe isim kullanılması konusunda azami hasasiyet gösterilmesi konusunda görüş bildirdiler.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Statlardan sonra onların da ismi değişiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN