Başkanı Kahraman’ın yanıtı ’li vekili zor anlar yaşattı

Başkanı Kahraman'ın başkanlığındaki toplantıya, dört partinin grup başkanvekilleri katıldı. Tutuklu 'li vekiller hakkında Kahraman’a sorular soran HDP'li Kerestecioğlu, Meclis Başkanı’nın cevabı karşısında zor anlar yaşadı.

Giriş Tarihi: 8.6.2017 15:47 Güncelleme Tarihi: 8.6.2017 16:00
TBMM Başkanı Kahraman’ın yanıtı HDP’li vekili zor anlar yaşattı

Başkanı , anayasa değişikliğinin ardından TBMM İçtüzüğü'nde yapılması gereken değişiklikler için 4 partinin grup başkanvekilleriyle bir araya geldi.

Kahraman'ın başkanlığındaki toplantıya, AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, CHP Grup Başkanvekili Levent Gök, MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay ile Grup Başkanvekili katıldı.

Basına açık toplantıda konuşan HDP'li Filiz Kerestecioğlu, tutuklu eş başkanları ve milletvekillerini hatırlattı. Kendisinin de bir hukukçu olduğunu hatırlatan Mecli Başkanı Kahraman, "Biz yasamayız, yargıya karışmayız. Bir kişinin mahkumiyeti doğrudan doğruya yargının hadisesidir. Müdaha etmek uygun değildir. Bu mevzu ayrı bir mevzudur. Buna girmiyorum" dedi.

TBMM Başkanı Kahraman’ın yanıtı HDP’li vekili zor anlar yaşattı

"DOKUNULMAZLIKLAR KALDIRILSIN DİYEN SİZİN PARTİNİZDİ"

Tutuklu vekillerle ilgili Kerestecioğlu'nun ısrarlı sitemlerine karşılık TBMM Başkanı İsmail Kahraman, HDP'nin dokunulmazlıkların kaldırılması için bir önceki dönem ilk teklif veren parti olduğunu söyledi.

Kahraman, "Bir önceki dönemde kimsenin dokunulmazlığımı kaldırın demediği dönemde sizin partiniz dokunulmazlıkların kaldırılması teklifinde bulundu" ifadelerini kullandı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
TBMM Başkanı Kahraman’ın yanıtı HDP’li vekili zor anlar yaşattı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN