Türkiye'nin en iyi haber sitesi

i yükseltelim

’ın, Türkiye’nin dünyaya örnek olan mültecilere yardım operasyonundaki büyük rolüne dikkat çeken : in gücünü ne kadar yükseltirsek, tüm insanlığa o derece faydalı hizmetler yapabiliriz

Giriş Tarihi: 12.6.2017
Kırmızı Hilali yükseltelim
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dün akşam Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlenen ve iftar programına katıldı. Erdoğan, özetle şunları söyledi:
Yaşadığımız tecrübeler bize doğal afetlere ve krizlere karşı daima en üst düzeyde hazırlıklı olmamız gerektiğini gösteriyor.
Ayrım gözetmeksizin muhtaç olan herkese sunduğu hizmetlerle, Türk ı kendi alanında dünyanın önde gelen kuruluşlarından biri olmayı ziyadesiyle hak etmiş bir kuruluştur. Van'dan Pakistan'a, Simav'dan Somali'ye, Suriye ve Irak sınırlarımızdan Arakan ve Bosna Hersek'e kadar her yerde Kızılay amblemi altında hizmet veren, başkanından gönüllüsüne kadar herkesi bir kez daha tebrik ediyorum.
Türk Kızılayı ve insani yardımlar konusunda kendini ispatlamış çeşitli sivil toplum kuruluşlarımız, uzun yıllara sari tecrübeleri ve kurdukları güçlü ilişkiler sayesinde bu tür sıkıntıların üstesinden gelebilmektedir. Bizlerin bireysel olarak yapma imkanı bulamadığımız için Kızılay'ımızın üzerinden gerçekleştirdiğimiz her yardım ihtiyaç sahiplerine ulaştıkça Peygamber Efendimizin müjdesine mazhar olduğumuzu bilmeliyiz.
Şu anda Suriye'de nelerin olduğunu biliyorsunuz. Ama Kızılay orada. Bakıyorsunuz depremler var dünyanın bir yanında Arakan'da Myanmar'da felaketler var ama Kızılay orada. Pakistan'da birçok afetler, Kızılay orada. Bugün burada madalyalarını takdim ettiğimiz hayırseverlerimizin gösterdiği alicenaplığı çok değerli görüyorum.
Eğer bugün Türkiye dünyanın en büyük mültecilere yardım operasyonunu kimseye ihtiyaç duymadan kendi başına yürütebiliyorsa bunda Kızılay'ımızın çok büyük rolü vardır. Beyaz zemin üzerinde sola bakan in gücünü ve itibarını yardımlarımızla ve iyi yönetimimizle ne kadar yükseltirsek kendi vatandaşlarımıza kardeşlerimize tüm insanlığa o derece faydalı hizmetler yapabiliriz. Vatandaşlarımız Kızılay'a yaptıkları her kuruş bağışın yerine ulaştığından emin olsunlar. Türk Kızılayı Genel Başkanı Kerem Kınık da bağışçılar ve paydaşlarıyla Suriye'ye yaptıkları yardımların değerinin 2,5 milyar liraya yaklaştığını belirterek, "40 bin TIR insani yardım malzemesi çatışmaların gölgesinde yaşam mücadelesi veren milyonlara ulaştırıldı" dedi.

'Kocaman yüreklere teşekkür ederim'
Altın ve platin madalyaları takdim edilen bağışçılara Türk Kızılayı'na katkıları için şükranlarını sunduğunu belirten , şunları kaydetti: "15 Temmuz'da Genelkurmay binasında darbeciler tarafından alçakça şehit edilen Türk Kızılayı Küçükesat Şube Başkanı Serhat Önder kardeşimi burada özellikle yad ediyorum. Simit alamayan çocuklara verilmek üzere o günkü harçlıkları olan 27.5 lirayı kendi aralarında toplayıp öğretmenleri vasıtasıyla Kızılay'a ulaştıran Siirtli 5 yavrumuzu, öğrencilerimizi, o kocaman yürekleri için kendilerine teşekkür ediyorum... Kızılay'ımızın İstanbul'daki toplum merkezinde aldığı eğitimle iyi bir hattat olma yolunda ilerleyen Halepli Muhammet Helal evladımızı tebrik ediyorum."


Bağışçılar arasında bulunan atv'nin sevilen programcısı Müge Anlı da madalya ve beratını, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın elinden aldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kırmızı Hilali yükseltelim
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN