Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hainlerin yeni inleri Alpler!

Giriş Tarihi: 21.6.2017
Hainlerin yeni inleri Alpler!

Avrupa Polis Teşkilatı’nın Terör Raporu’nda örgütün Avrupa’daki saldırılarının arttığına yer verildi. Raporda, örgütün ’deki eteklerinde de eğitim kampı kurmuş olabileceği belirtildi

Avrupa, kanlı terör örgütü 'yı korumaya devam ederken, örgütün geldiği nokta yine bir Avrupa kurumu tarafından ortaya konuldu. Avrupa Polis Teşkilatı'nın (Europol) yayımladığı 2017 Terör Raporu'na göre terör örgütü, 'deki 'na kadar uzanmış durumda. Avrupa genelindeki terör yapılanmalarının durumunu ele alan raporda DEAŞ'ın yanı sıra PKK'da yer buldu.

Türkiye'deki terör olaylarının da incelendiği raporun terör örgütü PKK'ya ilişkin kısmında, AB ülkelerindeki PKK saldırılarına yer veriliyor. Raporda PKK'ya ilişkin en dikkat çekici nokta "Ek olarak, İsviçre, PKK'nın 2016'nın ikinci yarısında Alp Dağları eteklerinde gençlere yönelik ideolojik eğitim kampı kurmuş olabileceğini bildirdi" ifadeleri oldu... Yapılan tespitler ise örgütün ideolojik eğitimlerini Alp Dağları'na taşıdığı yönünde oldu.

ÜÇ YILDIR ARTIYOR
Öte yandan, raporda AB ülkelerinde "cihatçı terörizm" şüphesiyle gözaltına alınan kişilerin sayısının üç yıldır artmakta olduğu açıklandı. Europol 2016'da 718 kişinin "cihatçı terör şüphesiyle" gözaltına alındığını açıklarken bu sayıların 2015'te 687 ve 2014'te 395 olduğunu hatırlattı.

Bugün neler oldu? (21.06.2017)

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hainlerin yeni inleri Alpler!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN