Türkiye'nin en iyi haber sitesi

‘Kim ihanet ediyorsa onlarla el ele yürüyor’

CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun yürüyüşüne şehit yakınlarından tepki yağıyor: Yürüyüşe katılanları FETÖ ile aynı kefeye koyuyorum. Kılıçdaroğlu bu ülkeye kim ihanet ediyorsa onlarla el ele yürüyor

Giriş Tarihi: 4.7.2017
‘Kim ihanet ediyorsa onlarla el ele yürüyor’
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun yürüyüşüne 15 Temmuz şehit yakınlarından tepki yağıyor. Bu yürüyüşte Kılıçdaroğlu'nu Türkiye'ye ihanet edenlerle el ele gören 15 Temmuz demokrasi kahramanlarının yakınları, bu hareketin de FETÖ organizasyonu ve desteği ile olduğunu söylüyor. Şehit yakınları SABAH'a konuştu:
15 Temmuz gecesi Şehitler Köprüsü'nde şehit olan Sevgi Yeşilyurt'un oğlu Sadık Divan: Bu yürüyüşte kesinlikle vatan hainleri ile aynı saftalar. Yürüyüşe katılanları FETÖ ile aynı kefeye koyuyorum. Kılıçdaroğlu bu ülkeye kim ihanet ediyorsa onlarla aynı yerde el ele yürüyor. Annem şehit oldu ve bunun karşılığını Allah katında alacak. Başsağlığı için gelmediler, gelseler de tepki gösterirdim.
15 Temmuz'da İstanbul Kurtköy Orhanlı'da şehit edilen kepçe operatörü Yalçın Aran'ın eşi Asalet Aran: Bu zamana kadar hangi şehidin yanına gitmiş? Fetullah Gülen bu güne kadar birçok kişiyi bir yerlerden yakaladı. Bu yürüyüşle de ilgisi vardır. Benim çocuklarım babasız kaldı. Bu mu kontrollü darbe? Kim destek veriyorsa, hakkımız var, hakkımı helal etmiyorum. Bu yürüyüşle görüyorum ki kontrollü hareket edenler onlar.
15 Temmuz gecesi eşi Ayşe Aykaç'ı birlikte gittikleri Şehitler Köprüsü'nde şehadete uğurlayan Musafa Aykaç: Vatan hainleri hakkında ne diyebilirim? Bu kişiler bu ülke için bir çivi dahi çakmamış kişilerdir. Yurtdışındaki Türkiye düşmanları ile Türkiye'nin bağının kopmasından rahatsızlar. Kılıçdaroğlu'nun vatan hainleri ile işbirliği yaptığını herkes görüyor ve hissediyor. Türkiye düşmanı lobilere çanak tutuyor. Biz 15 Temmuz gecesi yürürken CHP yönetimi sokakta yoktu. Bu kişiler ne tarafa çekilirse oraya gidiyor. Biz 15 Temmuz sonrasında başsağlığı için CHP'liler tarafından ne arandık ne sorulduk.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
‘Kim ihanet ediyorsa onlarla el ele yürüyor’
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN