Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kirli ilişkileri ortaya seriliyor

CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun, FETÖ’nün 17-25 Aralık darbe girişiminden sonra çıkardığı Karşı gazetesini ziyaretinden 5 gün sonra Meclis’te yasadışı ses kayıtlarını dinlettiği ortaya çıktı. Tetikçi ise CHP’ye vekil oldu

Giriş Tarihi: 10.7.2017
Kirli ilişkileri ortaya seriliyor

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, 'darbeye teşebbüs' suçunu işlediği" iddiasıyla CHP İstanbul Milletvekili hakkında soruşturma yürütüyor. Bu kapsamda önemli bilgilere ulaşıldı. FETÖ'nün 17-25 Aralık 2013'te gerçekleştirmeyi düşündüğü ancak yargı darbe girişiminin başarısız olmasının ardından, 26 Aralık 2013'te "karsigazete. com" adını satın alındığı, 9 Şubat 2014'te Karşı gazetesinin yayın hayatına başladığı tespit edildi. FETÖ'nün yasadışı ses kayıtları ve teknik takip fotoğraflarının yayınlamak için kurduğu Karşı'nın Genel Yayın Yönetmenliği'ni Eren Erdem'in yaptığı 20 Şubat 2014'te, CHP Genel Başkanı 'nun gazetenin Ankara Temsilcisi İlhan Taşçı'yı ziyaret ettiği öğrenildi.

Bu ziyaretten 5 gün sonra da Kılıçdaroğlu'nun kendisine verilen, yasadışı ve montajlanan telefon görüşmesini 25 Şubat 2014'te CHP Meclis Grubu'nda dinlettiği tespit edildi.
CHP Milletvekili Erdem hakkında, 'Karşı gazetesi' operasyonu çerçevesinde fezleke hazırlanıp TBMM'ye sunulmak üzere Adalet Bakanlığı'na gönderilmişti. Fezlekede, Erdem'in dokunulmazlığının, "Türkiye Cumhuriyeti'ni ortadan kaldırmaya veya görevini kısmen veya tamamen yapmasını engellemeye teşebbüs", gizli kalması gereken bilgileri ifşa ve yayımlama" suçları kapsamında kaldırılması isteniyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kirli ilişkileri ortaya seriliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN