Türkiye'nin en iyi haber sitesi

tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? KPSS 2017/1 tercih sonuçları bugün mü açıklanıyor?

Giriş Tarihi: 13.7.2017 10:20 Güncelleme Tarihi: 13.7.2017 11:21
KPSS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? KPSS 2017/1 tercih sonuçları bugün mü açıklanıyor?

sonuçları bugün açıklanıyor mu? KPSS 2017/1 tercih sonuçları için meraklı bekleyiş devam ediyor. ÖSYM'nin LYS sonuçlarını açıklamasından sonra tüm gözler KPSS 2017/1 tercih sonuçlarının açıklanmasına çevrildi. KPSS 2017/1 sonuçları için ÖSYM'den henüz bir açıklama yapılmadı.

Milyonlar öğrenci 2 akşam önce heyecanla LYS sonuçlarının açıklanmasını beklemişti. Gözler bugün de tercih sonuçlarına çevrildi. LYS'nin açıklanmasından sonra adayların gözü nın açıklanmasında. KPSS 2017/1 tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte hakkındaki tüm soruların yanıtları...

KPSS ATAMA SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

KPSS 2017/1 tercihlerinin ÖSYM tarafından 7-12 Temmuz Çarşamba tarihleri arasında açıklanması bekleniyor. Tercih sonuçları ilan edildikten sonra adaylar T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleri ile ÖSYM'nin internet sitesinden atama sonuçlarına ulaşabilecekler. ÖSYM'nin internet sitesi dışında mobil uygulaması üzerinden de sonuç bilgisine erişim sağlanabilir.

KPSS atama sonuçları ile ilgili olarak adayların adreslerine sonuç belgesi gönderilmeyecektir. KPSS 2017/1 tercihleri kapsamında ÖSYM internet sitesi üzerinden yapılacak olan açıklama tebliğ niteliğinde olacak.

Bir kadro ya da pozisyona yerleştirilen adaylar, atama işlemlerinin tamamlanması için kamu kurum veya kuruluşlarına başvuru işlemi yapacaklar. Atama işlemlerinin tamamlanabilmesi için gerekli olan evraklar ve bu evrakların hangi tarihler arasında teslim edilmesi gerektiği bilgileri, atanan kurum veya kuruluşlardan öğrenilecek. Kamu kurum ve kuruluşları da elektronik ortamda kendi şifrelerini kullanarak atam sonuç bilgisine ulaşabilecekler.

İŞTE KPSS 2017/1 TERCİH KILAVUZU

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
KPSS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? KPSS 2017/1 tercih sonuçları bugün mü açıklanıyor?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN