Cezaevlerinde FETÖ temizliği

Yayımlanan son KHK ile adalet teşkilatında meslekten çıkarılan 418 kişi arasında, 36 cezaevi ikinci müdürü, 158 infaz koruma memuru ve 120 zabıt kâtibi de yer alıyor

Giriş Tarihi: 16.7.2017
Cezaevlerinde FETÖ temizliği

Darbe girişiminin yıldönümü öncesinde çıkan son kanun hükmünde kararname ile cezaevlerinde FETÖ'cü temizliği yapıldı. Resmi Gazete'de önceki akşam yayımlanan 692 sayılı KHK ile adalet teşkilatından 418 kişi meslekten çıkarıldı. FETÖ bağlantıları nedeniyle meslekten çıkarılanlar arasında 36 cezaevi ikinci müdürü, 158 infaz koruma memuru ve 120 zabıt katibi yer aldı.

BÜYÜK ŞEHİRLERDEN SONRA
Önceki kanun hükmünde kararnamelerle Ankara, İstanbul, İzmir ve Diyarbakır gibi yüksek kapasiteli cezaevlerindeki FETÖ'cü infaz koruma memurları ve diğer görevliler ayıklandığı için önceki gün çıkan kararnameyle ihraç edilenlerin ağırlıklı olarak küçük cezaevlerinin bulunduğu iller ve ilçelerden olması dikkat çekti. Kanun hükmündeki kararname ile aynı zamanda, idare memuru, mübaşir, sosyolog, öğretmen, şoför, aşçı, bekçi teknisyen, mahkeme yazı işleri personeli de meslekten çıkarıldı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Cezaevlerinde FETÖ temizliği
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN