Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'nün Kaynak'ından dağıtılmış

'nün iletişim ağı olan , örgütün mensuplarına 'den dağıtıldığı ortaya çıktı.Program, kişilerin kiminle eşleşeceklerini de belirliyor.

Giriş Tarihi: 8.8.2017 10:43 Güncelleme Tarihi: 8.8.2017 10:50
ByLock şifreleri FETÖ'nün Kaynak'ından dağıtılmış

istanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yürüttüğü soruşturma kapsamında 'den elde edilen dijital verilerde polis önemli bir ayrıntıya ulaştı. Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri 'ye finans ağını çökertmek için Kaynak Holding'e operasyon düzenlenmişti. Operasyonlarda 30 kişi tutuklanmıştı.

KONTROL AMAÇLI İKİNCİ EŞLEŞME
Polisin yaptığı incelemelerde, FETÖ'nün gizli haberleşme programı ByLock'un kurulması için gerekli olan yazılımın bulunduğu ayrıca şifreleme işlerinde kullanılan başka bir program olduğunu tespit etti. Yapılan yazışma ve mail trafiğini inceleyen polis, örgüt üyelerine kullandıkları ByLock'u hangi şifreler ile kullanılacaklarını, kiminle eşleşeceklerini bildirildiğini ortaya çıkarttı. Kaynak Holding içindeki operatörlerinin şifre verdikleri, ByLock kullanıcısını kontrol amaçlı ikinci bir kişiyle eşleştiği de belirlendi. Elde edilen verilende kullanıcıların nin Kaynak Holding tarafından dağıtıldığı ortaya çıktı.

FETO'DAN İÇ ÇAMAŞIRIYLA MESAJ

NACİ TOSUN'A DA PAROLA VERİLMİŞ
Polisin incelemesinde dijital verilerde şifre verilen kişilerden birinin de yıllar boyunca FETÖ'nün maliyecisi olarak bilinen, çeşitli imamlık görevlerinde bulunan ve son olarak Kaynak Holding'in yönetim kurul başkanı olan Naci Tosun olduğu tespit edildi. Tosun'a verilen şifre ile irtibatta olacağı kişiler ile eşleştirildiği belirlendi. Tosun şirketten aldığı paralar ile 'ya kaçmıştı.

KRİPTO FETÖ’CÜLERLE İLGİLİ FLAŞ BİLGİ

CV'LERE BİLE İŞLEMİŞLER
İncelemelerde, arşivde tutulan 'lerde FETÖ'cülerin kullandıkları telefon programlarının da yazılı olduğu ortaya çıktı. Verilerde M.U isimli örgüt üyesinin CV'sinde kullandığı programlar bölümüne" Kakao ve ByLock" yazıldığı görüldü. (Akşam)

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
ByLock şifreleri FETÖ'nün Kaynak'ından dağıtılmış
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN