Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'e 'başkan, kanki, kral' talimatı

'ne bağlı Şube Müdürlüğü'nde görevli personelin, birbirlerine 'Patron, başkan, abi, kanki, kral, abla, hacı, toprağım' gibi kelimelerle hitap etmemeleri bunun yerine 'Devrem' hitabında bulunmalarına ilişkin talimat gönderildi.

Giriş Tarihi: 10.8.2017 17:22 Güncelleme Tarihi: 10.8.2017 17:22
Çevik Kuvvet'e 'başkan, kanki, kral' talimatı

personeline, birbirlerine 'Patron, başkan, abi, kanki, kral, abla, hacı toprağım' diye hitap etmemeleri için talimat gönderildi. 'ne bağlı Çevik Kuvvet Şube Müdürü imzasıyla önceki gün yayınlanan talimat yazısında, şube bünyesinde görev yapan personelin kendi aralarında hitap şekli olarak resmiyet ve hiyerarşiyle bağdaşmayan 'Patron, başkan, abi, kanki, kral, abla, hacı toprağım' kelimeler kullandıkları ve bu kelimelerin personelin farklı yaş gruplarında olması sebebiyle problem oluşturduğunun görüldüğü belirtildi.

BUNDAN SONRA DEVREM...
Yazıda, şube personelinin birbirlerine hitap şekli olarak 'Patron, başkan, abi, kanki, kral, abla, hacı toprağım' gibi başka anlamlara gelen kelimeler kullanmalarının aralarında iletişim sorunu meydana getirdiğine dikkat çekildi. Bu kelimeler yerine çevik kuvvet personelinin kendisi ile aynı yıl göreve başlayan personele 'Devrem', kendisinden önce göreve başlayan personele 'Üst devrem', kendisinden sonra göreve başlayan personele ise 'Alt devrem' şeklinde hitap etmesi gerektiği belirtilerek konuyla ilgili gerekli seminerin eğitim Büro Amirliği tarafından verileceği vurgulandı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çevik Kuvvet'e 'başkan, kanki, kral' talimatı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN