Türkiye'nin en iyi haber sitesi

yurt yedek yerleştirme tarihleri başladı mı? (KYK başladı mı?)

yurt kayıtlarının 9 Eylül'de sona ermesiyle birlikte KYK yurt yedek yerleştirmeler de başladı. Öğrenciler, onların velileri KYK kredi ve burs başvurularının ne zaman başlayacağını merakla takip ediyor. İşte KYK yurt yedek yerleştirme tarihleri burs başladı mı? sorusunun cevabı...

Giriş Tarihi: 11.9.2017 10:30 Güncelleme Tarihi: 11.9.2017 10:35
KYK yurt yedek yerleştirme tarihleri başladı mı? (KYK burs başvuruları başladı mı?)

Bilindiği gibi KYK yurt kayıtları 9 Eylül'de sona ermişti. Kayıt işlemlerini gerçekleştiren adaylar 10 Eylük itibariyle yurtlarda kalmaya başlayacak. Peki KYK burs başvuruları ne zaman başlıyor? İşte tüm bu soruların yanıtları...

KYK YURT YEDEK YERLEŞTİRME

Güvenli ve konforlu yurtlarıyla öğrencilerin ve ailelerin ilk tercihi olan KYK, binlerce öğrencinin merakla beklediği sonuçları kısa bir sürede açıklayarak 1 Eylül'de ilk yerleştirmeleri gerçekleştirdi. Yedek sırası bekleyen gençlerin yerleştirilme süreci ise 11 Eylül 2017 itibarıyla başladı.

Yerleştirmeler pazartesi ve perşembe günleri

11 Eylül'de başlayan yedeklerin yerleştirilme süreci, KYK yurtlarında yer olması halinde her perşembe ve pazartesi günleri devam edecek. Dolayısıyla yedeklerin yerleştirilmesi 14 Eylül Perşembe günü ikinci kez, 18 Eylül Pazartesi günü ise üçüncü kez yapılacak.

Gençlerin barınma talebini karşılamaya yönelik yıl içerisinde de yurt açma faaliyetlerini sürdüren KYK, bünyesine dahil ettiği yeni yurtlara ve mevcut yurtlarında boşalan yerlere öğrencileri yerleştirmeye 18 Eylül tarihinden sonra da devam edecek.

Yerleşen öğrencilerin yapması gerekenler

KYK yurtlarına yerleşmeye hak kazanan öğrencilerin temel olarak yapması gereken iki şey bulunuyor: süresi içinde ilk kayıt ücretini ödemek ve e-Devlet üzerinden taahhütnameyi okuyup onaylamak.

Ödemeler Ziraat Bankası şubelerinden, ATM'lerden ya da KYK'nın internet sitesinden gerçekleştirilebiliyor. Ödenmesi gereken ilk kayıt ücreti, ödeme ekranından T.C. kimlik numarasıyla sorgulama yapıldığında otomatik olarak çıkıyor.

İlk kayıt ücretini ödemek için verilen süre, yerleştirme tarihine göre belirleniyor. Dolayısıyla yurt hakkı kazanan öğrenci, kendisi için verilen süreyi sonuç görüntüleme ekranından görebilecek.

İlk kayıt ücretini ödeyen öğrenci yine belirtilen süre içerisinde e-Devlet üzerinden taahhütname onayını gerçekleştirdikten sonra KYK yurtlarında barınmaya başlayabilecek.

Yedek sırası bekleyen öğrenciler sonuçları, https://sonuc.kyk.gov.tr/ adresinden görüntüleyebilecek.

KYK KREDİ VE BURS BAŞVURULARI NE ZAMAN?

Kredi/burs başvuruları; tüm üniversitelerde lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencilerinin ve yatay/dikey geçiş yapan öğrencilerin kayıt işlemlerinin tamamlanmasının ardından alınacak.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
KYK yurt yedek yerleştirme tarihleri başladı mı? (KYK burs başvuruları başladı mı?)
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN