Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gül'den flaş açıklaması

Abdulhamit Gül, " ile ilgili terör örgütü olmaya yeterli delil olarak Yargıtay 16. Ceza Dairesinin verdiği karar var. Bugünlerde bu kararı, temyiz incelemesi sonucu karara bağlayacak." dedi.

Giriş Tarihi: 25.9.2017 13:56 ABONE OL
Adalet Bakanı Gül'den flaş ByLock açıklaması

Gül, AK Parti Bursa İl Başkanlığını ziyaretinde, bir basın mensubunun Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) yargı yapılanmasına ilişkin sorusu üzerine, FETÖ'nün, çok büyük bir kripto örgüt olduğunu söyledi.

Bu yüzden "3 bin 920 hakim savcı ihraç edildi, bundan sonra artık çalışma tamamlandı" denilemeyeceğini belirten Gül, "Bu hususta yakın zamanda Teftiş Kurulumuzun bitirdiği dosyalarla ilgili teftişler yapılacak. Bu hususta varsa da çok ciddi çalışmalar yapılacak ve gereken cezai müeyyidelere, yargı mensubu olmayı hak etmeyen kişilerle hukuki mücadeleye devam edilecek." dedi.

Gül, FETÖ üyelerinin kullandığı gizli haberleşme programı "ByLock"a ilişkin de şunları kaydetti:

'HAKİM VE SAVCILAR ÇOK TİTİZ ÇALIŞIYOR'

"ByLock ile ilgili terör örgütü olmaya yeterli delil olarak Yargıtay 16. Ceza Dairesi'nin verdiği karar var. Bugünlerde Yargıtay Ceza Genel Kurulu, bu kararı, temyiz incelemesi sonucu karara bağlayacak. Bu kararın önemi, ByLock'un terör örgütü mensuplarının kullandığı, terör örgütü üyesi olmaya yeter bir delil anlamında nitelik ihtiva eden karar söz konusu..."

Hakim ve savcıların "ByLock" kullanıcılarına yönelik çok titiz çalıştığını belirten Gül, "Bu konuyla ilgili savcılara yargıya güvenelim. Türkiye'de herkes bağımsız yargıya güvensin. Bizler yasal düzenleme yapıyoruz. Hakim ve savcılarımız, bağımsızca özgürce kendi kararlarını veriyorlar." ifadesini kullandı.

ARKADAŞINA GÖNDER
Adalet Bakanı Gül'den flaş ByLock açıklaması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
SON DAKİKA