Türkiye'nin en iyi haber sitesi

ABD Büyükelçisi Bass 'yi terörle mi etti?

Haftasonu Ankara'dan ayrılacağını açıklayan 'ten son dakika açıklaması geldi.  John Bass " hizmetlerini durdurma kararı ABD Hükümeti tarafından alındı. Mevcut anlaşmazlık iki hükümetin diyaloğuyla çözülür. 9 buçuk aydır 'de terör saldırısı yaşanmıyor. Bu 'ın vazgeçtiği için değil işbirliğimizin sonucu." dedi. Büyükelçinin bu sözleri Türkiye'yi terörle ettiği yönünde yorumlandı.

Giriş Tarihi: 11.10.2017 15:39 Son Güncelleme: 11.10.2017 15:53 ABONE OL
ABD Büyükelçisi Bass Türkiye'yi terörle mi tehdit etti?

Türkiye'deki görevi sona ermekte olan ABD Büyükelçisi John Bass bugün Ankara'da diplomasi muhabirleriyle veda toplantısı yaptı.

Hürriyet'ten Sevil Erkuş'un haberine göre, ABD Büyükelçisi John Bass, Türkiye'den ayrılmadan önce biraraya geldiği Diplomasi Muhabirleri Derneği üyelerine şu mesajları da verdi:

İncirlik, FETÖ, vize krizi ve Türkiye'nin güneyinde tesis edilmek istenen 'Terör Koridoru' projesine ilişkin açıklamalar yapan Bass'ın DEAŞ'la ilgili sözleri tepki çekti.

ALÇAK TEHDİT

Bass söz konusu duruma ilişkin olarak, "9.5 aydır Türkiye'de terör saldırısı yaşanmıyor. Bu DEAŞ vazgeçtiği için değil, işbirliğimizin sonucu" dedi. Bass'ın DEAŞ ve teörö ile ilgili yorumları Türkiye'yi terörle tehdit ettiği yönünde yorumlandı.

ARKADAŞINA GÖNDER
ABD Büyükelçisi Bass Türkiye'yi terörle mi tehdit etti?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
SON DAKİKA