Türkiye'nin en iyi haber sitesi

başvuruları 2017 ne zaman nasıl ve nereden yapılır? - E Devlet giriş sistemi ile hemen başvur

Binlerce öğrencinin heyecanla beklediği 2017 ve kredi başvuruları dün başladı. 16 Ekim Pazartesi günü başlayan burs başvuruları 24 Ekim'de sona erecek. Başvurular sistemi üzerinden alınacak. Peki e devlet giriş ile 2017 KYK burs başvuruları ne zaman ve nasıl yapılır? İşte tüm detaylar...

Giriş Tarihi: 18.10.2017 09:37 Güncelleme Tarihi: 18.10.2017 09:38
KYK burs başvuruları 2017 ne zaman nasıl ve nereden yapılır? - E Devlet giriş sistemi ile hemen başvur
Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu, daha önce yaptığı açıklamada 2017 KYK burs başvurularının 16 Ekim Pazartesi günü başlayacağını belirtmişti. Dün sabah saatlerinden itibaren binlerce öğrenci KYK burs başvuruları işlemlerini e devlet sistemi üzerinden yapmaya başladı. Peki e devlet sistemi üzerinden KYK burs başvuruları ve kredi başvurusu ne zaman ve nasıl yapılır? İşte 2017-2018 KYK burs ve kredi başvuruları hakkında tüm ayrıntılar...

2017-2018 KYK BURS VE KREDİ BAŞVURULARI BAŞLADI

16-24 Ekim tarihleri arasında başlayan 2017-2018 KYK burs ve kredi başvuruları dün sabah saatlerinden itibaren e devlet sistemi üzerinden yapılmaya başladı. Aşağıda bulunan bağlantıya tıklayarak e devlet sistemine TC kimlik numaranızı yazıp giriş yapabilirsiniz.

E-DEVLET GİRİŞ YAP

KYK BURS BAŞVURU BELGELERİ NELER?

• Şehit çocuğu (Şehit bekar ise bekar kardeşleri)veya gazi çocuğu (İlgili Kurum ve Kuruluşlardan alınacak belge),
• Sağlık kurulu raporu ile %40 ve üzerinde engelli olduğu belgelendirenler.(Tam teşekküllü Devlet Hastanesi)
• Lise ve dengi öğrenimlerini Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına bağlı yetiştirme yurtlarında barınarak tamamlayanlar (Kurumumuz tarafından araştırılacaktır.)
• Darüşşafaka Lisesinden mezun olanlar, (Kurumumuz tarafından araştırılacaktır.)
• 3713 sayılı Terörle Mücadele Kanunun 21 nci Maddesi kapsamında ki öğrenciler (Valilikten alınacak belge)
• Milli futbolcular Futbol Federasyonundan alınacak belge (diğer branşlarda milli olmuş amatör sporcular Kurumumuz tarafından T.C Gençlik ve Spor Bakanlığından Milli Sporcu Belgesi.)
• Anne ve babası vefat edenler,(Kurumumuz tarafından Mernis'den alınmaktadır.)

2017-2018 BURS MİKTARLARI NE KADAR OLDU?

Gençlik ve Spor Bakanlığı Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından yüksek öğrenim gören öğrencileri maddi yönden desteklemek amacıyla ödenen 2017-2018 eğitim öğretim dönemi burs ve kredi miktarlarına zam yapıldı. Beslenme yardımı da artırılırken, üniversite öğrencilerinin merakla beklediği müjdeli haberi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan verdi. Burs ve kredi ödemeleri lisans öğrencileri için aylık 425 liradan 470 liraya, yüksek lisans öğrencileri için aylık 850 liradan 940 liraya, doktora öğrencileri için ise aylık bin 275 liradan bin 410 liraya yükseltildi. Böylelikle 2002 yılında 45 lira olan Burs ve Öğrenim Kredisi, yüzde 944 artışla 470 liraya yükselmiş oldu.

KYK BURSLARI NEDEN KESİLİR?

Başarısız olması, Öğretim kurumundan ayrılması, çıkarılması veya geçici olarak uzaklaştırılması, Vazgeçme, izin alma, kayıt dondurma, Sağlık sebebiyle öğretim kurumuna devam etmemesi, Öğretim kurumunu değiştirmesi esnasında, eski öğretim kurumunda bir yıl başarısız olması yada öğretimine bir yıl ara vermesi, Öğretim kurumunun kapatılması, Kurum yurtlarından süresiz çıkarılma cezası alması, Kesin hükümle mahkum olması hallerinde öğrencilerin bursu kesilmektedir.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
KYK burs başvuruları 2017 ne zaman nasıl ve nereden yapılır? - E Devlet giriş sistemi ile hemen başvur
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN