Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kırmızı listedeki ’lı kadın terörist öldürüldü

İçişleri Bakanlığı’nın 4 milyon TL ödüllü kırmızı listesinde aranan ’lı terörist öldürüldü. ’nin 13 kişilik askeri konseyinde yer alan ve YJA Star’ın en tepesindeki isim olan Eroğlu, ’ın yardımcılığını yapıyordu

Kırmızı listedeki PKK’lı kadın terörist öldürüldü
Şırnak ile Siirt'in Pervari ilçeleri arasındaki Bestler-Dereler bölgesinde süren hava destekli operasyonda 31 terörist öldürüldü. Teröristlerden birinin, sözde Botan sahası adı verdikleri ve Siirt-Şırnak kırsalını içine alan bölgenin sorumlusu Delal Amed kod adlı (43) olduğu belirlendi.
Sözde yürütme konseyi üyesi ve örgütün silahlı kanadı 'nin merkez karar komitesi ve komuta konseyi üyesi olan Eroğlu, İçişleri Bakanlığı'nın en çok aranan teröristler listesindeki 4 milyon liralık kırmızı kategoride yer alıyordu. Eroğlu'nun, Siirt-Şırnak kırsalında son 1 yıl içinde alınan ağır darbeler sonucu çözülmeyi önlemek için, kendi isteğiyle Şırnak kırsalına gönderildiği belirlendi.
Örgütün silahlı kadın yapılanmasın YJA-Star'ın tepesindeki isim olan Eroğlu, Fehman Hüseyin ve Nureddin Halef El Muhammed'le birlikte 400 kişilik "ölümsüzler taburu" adı verilen yapılanmasının da başındaydı.
2016'da Ankara'da Merasim Sokak'ta 29 kişinin öldüğü askeri araca saldırı ve Kızılay'da 37 kişinin öldüğü canlı bomba saldırılarının talimatını veren Eroğlu, 43 eylemde 215 güvenlik görevlisinin şehit edilmesinden dolayı "kırmızı bülten" ile aranıyordu. Örgütün kara kutusu olarak bilinen ve 'ın bir dönem yakın korumalığını yapan Eroğlu bazı ülkelerin gizli servisleriyle örgüt adına görüşüyordu.


Terör örgütü 'nın liderlerinden 'ın yardımcılığını yapan Hülya Eroğlu, HDP'li Sırrı Süreyya Önder ile Selahattin Demirtaş'ın Kandil'i ziyaretlerinde de Cemil Bayık, Sabri Ok, Murat Karayılan, Duran Kalkan, Mustafa Karasu, Fehman Hüseyin ile birlikte gizli toplantılara katılmıştı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kırmızı listedeki PKK’lı kadın terörist öldürüldü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN