Türkiye'nin en iyi haber sitesi

sınav yerleri belli oldu! - AÖF sınav giriş yerleri anadolu.edu.gov.tr adresinden nasıl sorgulanır?

Açık Öğretim Fakültesi okuyan binlerce öğrenci bu hafta sonu sınava girecek. Sınav öncesi son çalışmalar devam ederken adaylar sınava nerede gireceklerini merak ediyor. sınav giriş yerleri dün ve bugün en çok araştırılan konuların başında yer aldı. Peki 13-14 Ocak 2018 AÖF sınav yerleri belli oldu mu? AÖF sınav giriş belgesi ve yeri sorgulama ekranı haberimizde...

Giriş Tarihi: 9.1.2018 12:34 Güncelleme Tarihi: 9.1.2018 12:35
AÖF sınav yerleri belli oldu! - AÖF sınav giriş yerleri anadolu.edu.gov.tr adresinden nasıl sorgulanır?

13-14 Ocak tarihinde yapılacak olan Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi sınavları öncesi binlerce öğrencinin son hazırlıkları devam ediyor. Diğer yandan ise adaylar AÖF sınav yerleri sorgulama yapıyor. Sınava nerede gireceğini merak eden vatandaşlar için resmi açıklama bugün geldi. AÖF sınav yerleri belli oldu. İşte 2018 AÖF sınav giriş belgesi ve yeri sorgulama sayfası...

AÖF SINAV YERLERİ BELLİ OLDU

Açık Öğretim Üniversitesi okuyan binlerce aday bu hafta sonu sınava girecek. Anadolu Üniversitesi, sabah saatlerinde sınav giriş yerlerini açıkladı.

AÖF SINAV YERİ SORGULA

AÖF SINAVA GİRMEK İÇİN GEREKLİ BELGELER


Fotoğraflı, soğuk damgalı ve T.C. Kimlik Numaralı nüfus cüzdanı/Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı/Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti kimlik kartı, süresi geçerli pasaport, Türk vatandaşlığından izinle ayrılanlar ve bunların kanuni mirasçılarına ait mavi kart, yurt dışında yapılan sınavlarda T.C. vatandaşları hariç başka bir ülkenin vatandaşları için o ülkeye ait nüfus cüzdanı niteliğindeki resmi belge bu amaçla kullanılabilir.

Bunların dışındaki belgeler (sürücü belgesi, mesleki kimlik kartları vb.) sınava giriş için geçerli kimlik belgesi olarak kabul edilmez.

Sınava giriş için gerekli bu iki belgeden biri bile eksik olsa öğrenci sınava alınmaz.

Öğrenciler, Fotoğraflı Sınav Giriş Belgesini www.anadolu.edu.tr/acikogretim adresinin Öğrenci Girişi bölümüne TCKN ve şifreleri ile giriş yaparak kendi sayfalarından veya AÖF Bürolarından alabilirler.

AÇIK ÖĞRETİM ÜNİVERSİTESİ SINAVLARI NASIL DEĞERLENDİRİLİR?

Sınavların değerlendirilmesi ve ders geçme sistemi "Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri Eğitim-Öğretim ve Sınav Yönetmeliği" ile bu yönetmeliğin verdiği yetkiye istinaden hazırlanan "Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri Eğitim-Öğretim ve Sınav Uygulama Esasları" ve "Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri Öğrenci Değerlendirme Sistemi Esasları"na göre belirlenir.

Sınavlarda soru kitapçığı ve cevap kâğıdı olarak iki tür belge kullanılmaktadır. Sınavların değerlendirilmesi, notların kaydı, çizelgelere geçirilmesi, saklanması, öğrenci kütüklerine yazımı ve öğrencilere duyurulmasında bilgi işlem yöntemleri kullanılır.

Sınav sonuçlarına, ilan edilme tarihinden itibaren 3(üç) işgünü içinde itiraz edilebilir. Bu süre geçtikten sonra yapılan itirazlar dikkate alınmaz.

Her dersin cevabı, o dersin isminin yazılı olduğu sütuna işaretlenmelidir. Cevap kâğıdında mutlaka ilgili ders için ayrılan ve açıkça dersin adı yazılan sütunu kodlayınız.

Tüm sınavlar çoktan seçmeli test şeklinde hazırlanmakta ve bilgisayar ortamında değerlendirilmektedir. Bu sınavlarda öğrencilerin, derslerin her birinden ayrı ayrı başarılı olmaları gerekmektedir.

Sınavlarda öğrenci sayısına bağlı olarak, tek (A), iki (A,B) veya dört (A,B,C,D) kitapçık türü kullanılabilmektedir.

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığının 18/03/2016 tarihli ve 75850160-106-158-16196 sayılı yazısıyla Açıköğretim programları uygulayan üniversitelerin ölçme ve değerlendirme faaliyetlerinde uygulama birliğinin sağlanmasında göz önünde bulundurulması gereken hususlar ilgili üniversitelere bildirilmiştir.

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığının yazısı gereği, 2016-2017 Öğretim Yılından itibaren Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerinde, sınav sonuçlarının değerlendirilmesinde çoktan seçmeli beş seçenekli test tipi sorularda, dört yanlış cevabın bir doğru cevabı eksiltmesi, Anadolu Üniversitesi Senatosunun 04/10/2016 tarihli ve 7/8 sayılı kararıyla kabul edilmiştir.

Sınav değerlendirilirken doğru cevaplarınızın sayısından yanlış cevaplarınızın sayısının dörtte biri düşülecek ve kalan sayı sınavla ilgili ham puanınız olacaktır.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AÖF sınav yerleri belli oldu! - AÖF sınav giriş yerleri anadolu.edu.gov.tr adresinden nasıl sorgulanır?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN