Türkiye'nin en iyi haber sitesi

kime çalışıyor? İbre o isme kaydı…

bugünkü yazısında ’deki Cumhurbaşkanlığı adaylığı yarışını kaleme aldı. CHP’den 4-5 puanın ’e kaydığının altını çizen Mahmut Övür, ibrenin bu kez ’ye kaydığını yazdı.

Giriş Tarihi: 3.5.2018 09:37 Güncelleme Tarihi: 3.5.2018 11:46
Kılıçdaroğlu kime çalışıyor? İbre o isme kaydı…

İŞTE MAHMUT ÖVÜR'ÜN YAZISINDAN BAŞLIKLAR

CHP'de olanlara bakın. Önce Abdullah Gül'e yatırım yapıldı. Araya birileri mi girdi bilinmiyor ama Gül projesine Meral Akşener karşı çıkınca devreye yeni bir oyun konuldu.

ABDÜLLATİF ŞENER İHTİMALİ BİTTİ Mİ?

Sonra CHP rotayı Gül benzeri Abdüllatif Şener'e çevirdi. Ancak yine bir şeyler oldu ve dün rota yine değişti. Bu kez CHP'nin kendi içinden birini, Muharrem İnce'yi aday göstereceği öne sürüldü.

Muhalefette zoraki ittifak!

CHP'NİN OYLARI AKŞENER'E KAYIYOR

Eğer bu Kılıçdaroğlu'nun son kararıysa Akşener'in ikinci tura kalması isteniyor. Çünkü CHP'lilere göre İnce'nin aday olması, CHP'ye İzmir, Antalya, Manisa ve Edirne gibi illerde oy veren eski merkez sağcıların Akşener'e yönelmesine yol açacak. Zaten CHP'den Akşener'e yüzde 4-5 gibi bir oy kayması var, şimdi bu daha da artacak. Yani amaç Akşener'i ikinci tura bıraktırmak ve İnce'den kurtulmak.

AMAÇ MUHARREM İNCE'Yİ BİTİRMEK

Bu plan CHP, İP, SP ve DP'nin mecliste yaptığı ittifakla da örtüşüyor. Akşener, CHP'yi refüze etmesine rağmen CHP bu ittifakı neden yaptı? Bunun tek cevabı var; Erdoğan'ı zayıflatmak.

Öyle sanılıyor ama seçim ilk turda biteceği için bu ittifak sadece Akşener'in aktör olmasına yarayacak. Çünkü araştırmacılara göre ne CHP'lilerin "Madımak'ın Neron"u diye suçladıkları Karamollaoğlu'nun SP'si, ne de sıfırı tüketmiş eski Türkiye'nin DP'si bir varlık gösteremeyecek.
Bütün amaçları yeni dönemde sert kavga edecek yeni bir aktörü öne çıkartmak.

YAZININ TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kılıçdaroğlu kime çalışıyor? İbre o isme kaydı…
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN