Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Katillere lanet mazlumlara gözyaşı

ABD’nin ’e büyükelçiliğini taşıma provokasyonuyla sokağa dökülen Filistinliler’i çocuk-yaşlı demeden katleden ’e karşı en gür ses Türkiye’den geldi. 81 ilde İsrail katliamına lanet okundu

Giriş Tarihi: 16.5.2018
Katillere lanet mazlumlara gözyaşı

ABD'nin tüm dünyanın tepkilerine rağmen İsrail'deki büyükelçiliğini Kudüs'e taşımasıyla birlikte başlayan olaylarda, İsrail askerlerinin ateşinde 1'i bebek 61 kişi katledildi, 3 bine yakın kişi ise yaralandı. Dünyanın gözü önünde gerçekleşen katliam için 81 ilde onbinler sokaklara döküldü. Türkiye, Filistin için tek yürek, tek çığlık oldu.İSTANBUL: AK Parti İstanbul İl Başkanlığı, Beyazıt Meydanı'nda bir tepki mitingi düzenledi. İBB Başkanı Mevlüt Uysal ile çok sayıda ilçe belediye başkanı ve çok sayıda vatandaş da mitinge destek verdi. Vatandaşlar, İsrail'in masum insanlara yönelik terör, katliam ve soykırımını "Katil İsrail" sloganlarıyla kınadı. AK Parti Gençlik Kolları ve Vatan Partisi İstanbul İl teşkilatı da, Levent'teki İsrail Başkonsolosluğu önünde eylem yaptı, konsolosluk önüne "Filistin'e destek İsrail'e telin" yazılı siyah çelenk bıraktı.DİYARBAKIR: Diyarbakır'daki sendika, sivil toplum kuruluşları İsrail'in Filistin'de silahsız insanları katletmesini protesto etti. Yürüyüş yapan kalabalık, sık sık ABD ve İsrail'i lanetleyen sloganlar attı. 50'den fazla STK'nın bir araya getirdiği onbinlerce vatandaş, "Batman Kudüs İçin Yürüyor" temasıyla yürüdü.
VAN: Öğrenciler ve vatandaşlar yürüyüş düzenledi.BURSA: 15 Temmuz Demokrasi Meydanı'ndaki eylemde, AK Parti Bursa İl Başkanı Ayhan Salman basın açıklaması yaptı, "İsrail kadar ABD'nin de sorumluluğu vardır" dedi.
ADANA: Binlerce kişi, İsrail'i protesto etti.Bartın, Tunceli, Sivas, Eskişehir ve Hatay'da da onbinler Filistin için sokağa döküldü.
ERZURUM: Yakutiye Kent Meydanı'nda yüzlerce vatandaş, ellerinde Türk ve Filistin bayrakları ve dövizlerle İsrail'i kınadı.
TUNCELİ: Kentte İsrail terörü lanetlendi. Sivas, Eskişehir ve Hatay'da da onbinler Filistin için sokağa döküldü.ŞEHİTLER İÇİN SALA VE CENAZE NAMAZI
Diyanet İşleri Başkanlığı'nca 81 ilde dün Filistinli şehitler için sala okundu ve gıyabi cenaze namazı kılındı. İstanbul Fatih Camisi'ndeki namazı kıldıran Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş "Filistin'de öldürülenler insan değil mi? Devletlerin yöneticileri neredesiniz?" dedi.TAKSİM'DE DEV BAYRAK YARIYA İNDİ
İsrail'in şehit ettiği Filistinliler için 3 gün süreyle ulusal yas ilan edildi. Tüm yurtta bayraklar yarıya indirildi. İstanbul Taksim Meydanı'ndaki dev Türk bayrağı, Cumhuriyet Anıtı önündeki bayrak da yarıya çekildi.

TGTV: KATLİAMIN AZMETTİRİCİSİ ABD TETİKÇİSİ İSRAİL
Türkiye Gönüllü Teşekküller Vakfı (TGTV) Yönetim Kurulu Başkanı Hamza Akbulut, ABD'nin büyükelçiliğini Kudüs'e taşıması ve İsrail'in Gazze'deki katliamını sert şekilde kınadı. Akbulut yaptığı yazılı açıklamada, "İsrail ve ABD'nin bu adımları provokasyondur. Trump'ın Kudüs'ü başkent olarak tanıma kararı, işgali ve Yahudileştirme politikasını meşrulaştırma yolunda atılmış bir adımdır. Barışa kulaklarını tıkamış, Siyonist devlet çeteleri için baskı, şiddet ve öldürme sıradan hale gelmiştir. Bu alçak katliamın azmettiricisi ABD, tetikçisi terör devleti İsrail olmuştur" dedi.

İsrail katliamına karşı Türkiye tek yürek

MİLLİ GÜREŞÇİ RIZA KAYAALP: KUDÜS FİLİSTİN'DİR
Dünya ve Avrupa şampiyonu milli güreşçi Rıza Kayaalp, Gençlik Haftası nedeniyle gittiği Yozgat'ta katıldığı etkinlikte Filistin'deki soykırımı lanetledi. Kayaalp, İsrail'in şehit ettiği Filistinlilere Allah'tan rahmet dileyerek, "Kudüs, Filistin'dir. Kudüs, Filistin'in başkentidir, bunu böyle bileceğiz ve ömür boyu da böyle kalacaktır" dedi.

Mustafa KAYA - Zafer HALATÇI - Kenan GÜRBÜZ - Barış SÖZAL - Hüseyin KAÇAR - Rıdvan UYSAL - Necdet ÇAKIR- Meral YILDIZAli ALTUNDAŞ - Yaser ÇAPAROĞLU - Akif YAMAN - Murat KARAMAN - Hayrettin YENEL - Alp KÖRÜKCÜ- Tarık YILMAZ - İhsan TUNÇOĞLU - Ercan TOPAÇ - Furkan NEHRİ - Sekvan KÜDEN - Davut AĞAH - Ömer ŞANLI - Tahir Aşkın KISACIK - Levent SÖKMEN - Beyza KABASAKAL - Selva ÜNAL - Burak Erdem ÇELİK / SABAH

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Katillere lanet mazlumlara gözyaşı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN