Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Muhalefetin yalan ittifakı

İşte seçimleri için meydanlara çıkan muhalif partilerin cumhurbaşkanı adaylarının halkın gözünün içine baka baka söylediği yalanlar

Giriş Tarihi: 29.5.2018
Muhalefetin yalan ittifakı
24 Haziran'daki seçimlere hazırlanan muhalefet partileri ve bu partilerin cumhurbaşkanlığı adayları yalan siyaseti üzerine bir propaganda süreci yönetiyor. İşte bazı örnekler:

CHP / MUHARREM İNCE:
2008'den beri sağlık hizmetleri ücretsiz olmasına rağmen, Aksaray mitinginde "0-18 yaş arası sağlık ücretsiz olacak" dedi.
Mazot, çiftçiye şu anda 2 lira 35 kuruşa verilmesine rağmen, "Cumhurbaşkanı olduğumda mazotu 3-3.5 lira arasında vereceğiz" dedi. Başbakan Binali Yıldırım, "Bunların dünyadan haberi yok" sözleriyle İnce'yi eleştirdi.
"Avrupalı büyükelçiler bana Erdoğan'ı yargılayacak mısınız diye sordu" sözlerini 10 saat sonra yalanladı.
FOX TV'de ABD'yi kastederek "Gülen'i iade etmezlerse İncirlik'i kapatırız" dedi. DW Türkçe'ye "Ben 'Kapatırım' demedim. Amerikan askerleri Noel tatilini ABD'de geçirirler' dedim" sözleriyle çark etti.
Seçim meydanlarına Kuran ile çıkanlar, seçim şarkısında besmeleyi kullananlarda hiç utanma yok mu?" diye paylaşım yaptı. Kütahya mitinginde Kuran-ı Kerim okutup dua etti.
Gülen'in ABD'den usulüne uygun şekilde istenmediğini ileri sürdü. Adalet Bakanlığı, 7 ayrı iade talepnamesi gösterdi.
İnce, 11 Mayıs'ta Antalya'da "Ezan hem namaza çağrıdır, hem bağımsızlığımızın sembolüdür" dedi. Ama aynı İnce, Aralık 2005'te öğrencilerine abdest alma ve namaz kılmayı uygulamalı olarak öğreten din dersi öğretmeni Emin Albayrak hakkında TBMM'de soru önergesi verdi.

SAADET PARTİSİ/ TEMEL KARAMOLLAOĞLU:
"Kendi adaylarımızı kendi listemizden gösterdik" dedi. CHP'nin 5 ilde 6 milletvekili adayını Saadet Partisi'ne ayırdığı ortaya çıktı. SP, HDP Diyarbakır Milletvekili Altan Tan'ı da İstanbul 3. bölge birinci sıradan aday gösterdi.
15 Mayıs'ta Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'nın İsrail ile anlaşma yaptığı iddiasını ortaya attı. Bakanlık, iddianın asılsız olduğu ve gerçeği yansıtmadığını bildirdi.

SERBEST ATIŞ ÇOK, İSPAT YOK!
İYİ PARTİ / MERAL AKŞENER:
CHP ile ittifakın söz konusu olmadığını söyleyen Akşener günler sonra kendisini yalanlayan ittifakları açıkladı.
Akşener, Tokat ve Konya'da silahlı eğitim kampları bulunduğu iddia etti. Soruşturma başlatıldı. Savcılığa davet edilen Akşener "Bir kamu görevlisi bana görüntülerini gösterdi ama bende kayıt yok" diyebildi.
İyi Parti Genel Merkez İletişim Sorumlusu Kerim Çoraklık, FETÖ'den tutuklandı. Parti yönetimi" Çoraklık'ın partiyle ilgisi yok" dedi. Çoraklık, partinin sigortalı çalışanı olduğunu açıkladı.
Akşener, FETÖ'cü Emre Uslu ile yazışmaları konusundaki suskunluğunu sürdürüyor.

KALKINMAYA KARŞI TEHDİTLER SAVURDULAR
CHP'nin cumhurbaşkanı adayı İnce Kanal İstanbul ve yerli otomobil projelerinin yanı sıra seçilmesi halinde Şehir Hastaneleri projelerini de durduracağını söyledi. Oysaki Kanal İstanbul için 100 milyar dolarlık, yerli otomobil için ise 4 milyar dolarlık bir yatırım öngörülüydr. Saadet Partisi adayı Temel Karamollaoğlu da seçilmesi halinde 1915 Çanakkale Köprüsü projesini durduracağını söylerken söz konusu proje 10 milyar dolarlık bir kalkınma hamlesini ifade ediyor. Projelere engel olunması halinde Türkiye 114 milyar dolarlık bir yatırımdan geri kalmış olacak. ANKARA

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Muhalefetin yalan ittifakı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN