Türkiye'nin en iyi haber sitesi

öğrenci giriş ile sınav sonuçları ve karne notu sorgulama! VBS giriş sistemi nasıl açılır?

Veli Bilgilendirme Sistemi’nde büyük yoğunluk başladı. Milyonlarca öğrenci karne heyecanı yaşarken e okul öğrenci girişi ile öğretmenleri tarafından VBS sistemine girilen karne notlarını kontrol ediyor. Sözlü notları ise bazı öğrencileri takdir veya teşekkür belgesi alabilmek için en büyük umudu oluyor. E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi’ne bu başlık altından giriş yaparak hızlıca sisteme ulaşabilirsiniz. E okul öğrenci giriş için izleyeceğiniz adımlar burada. İşte VBS giriş sayfası…

Giriş Tarihi: 1.6.2018 11:45 Güncelleme Tarihi: 1.6.2018 11:44
E Okul öğrenci giriş ile sınav sonuçları ve karne notu sorgulama! VBS giriş sistemi nasıl açılır?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hizmete sunulan e-okul.meb.gov.tr adresinde yine yoğunluk başladı. Yapılan son sınavların ardından öğretmenler VBS sistemine son sınav sonuçlarını ve sözlü notlarını ekliyor. Milyonlarca öğrenci güzel bir karne umudu ile öğrenci giriş yaparak puanlarını kontrol ediyor. 2017-2018 eğitim ve öğretim yılının sona ermesine sayılı günler kala siz de buradan hemen e okul giriş yaparak sistemden son notlarınızı kontrol edebilirsiniz. Hemen VBS giriş yapmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

E OKUL VELİ BİLGİLENDİRME SİSTEMİ'NE NASIL GİRİŞ YAPILIR?

(E Okul giriş) adresine ulaşmak için öncelikle bağlantının üzerine tıklayınız. Sınav sonuçları, sözlü notları ve ortalama puanlarınızı görüntüleyebileceğiniz ekrana ulaşmak için karşınıza gelen pencerenin sağ tarafından Tc kimlik numarası, okul numarası gibi bilgilerini hatasız bir şekilde doldurunuz. Hemen ardından sarı buton içerisinde bulunan 'GİRİŞ' tıklayınız. Bu adımların ardından e okul giriş sistemine başarı ile ulaşmış olacaksınız.

TAKDİR VE TEŞEKKÜR HESAPLAMA NASIL YAPILIR?

Takdir ve teşekkür belgesini alabilmek için dönem sonu puanınızın belirli aralıklarda olması gerekir. Milli Eğitim Bakanlığı'nın yönetmeliği çerçevesinde puan aralıkları belli olan takdir ve teşekkür belgesi için alınması gereken not aralıkları şu şekildedir.

85,00-100 arası takdir belgesi; 70,00-84,99 arası teşekkür belgesine sahip olmaya yetecektir.

OKULLAR NE ZAMAN KAPANACAK?

Milli Eğitim Bakanlığı'nın yayımladığı takvime göre 2017-2018 eğitim ve öğretim yılının sona ereceği tarih belli oldu. Milyonlarca öğrenci için karne heyecanı başladı.

ARKADAŞINA GÖNDER
E Okul öğrenci giriş ile sınav sonuçları ve karne notu sorgulama! VBS giriş sistemi nasıl açılır?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN