Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Cumhurbaşkanımızın kararlılığıyla kandil temizlenecek

Büyük Kandil Operasyonu’na tam destek veren vatandaşlar: Afrin’de olduğu gibi Kandil’deki hainlerin de sonu geldi. ve askerimiz oldukça teröriste dünyayı dar ederiz

Giriş Tarihi: 9.6.2018
Cumhurbaşkanımızın kararlılığıyla kandil temizlenecek
SABAH seçim kürsüsüne konuşan vatandaşlar, sınır güvenliği için Afrin'den sonra Kandil'e yapılacak operasyona tam destek verdi.
KONYA
Halis Halıcı: Güçlü liderimiz Erdoğan öncülüğünde ordu Kandil operasyonunu da başarıyla gerçekleştirecektir. Afrin'de olduğu gibi askerimiz Kandil'i de PKK'ya dar edecek.
Rıza Soylu: Kandil teröristlerin yuvası, merkezidir. Afrin harekatında olduğu gibi Kandil'i de teröristlerin başına yıkılmalı.

BATAKLIK KURUTULMALI
KAYSERİ
Emin Kuzucular (Güneydoğu Gazisi): Yıllarca sivrisinekle mücadele ettik. Ama Kandil bataklığının kurutulması gerekiyor. Cumhurbaşkanımızın kararının arkasındayız. Bir emriyle koşa koşa Kandil operasyonuna giderim.
TRABZON
Alper Gür: Terörü tamamen ortadan kaldıracak bir operasyon olarak görüyorum. PKK bütün eylemlerini Kandil'den yönetiyor. Bugün Erdoğan'ın dirayeti ve kararlılığı sayesinde Afrin'den sonra Kandil'de temizlenecek ve hainlerin sonu gelecektir. Bu operasyonu sonuna kadar destekliyorum.
YALOVA
İsmet Çolak: Hükümetin terörle mücadelesinde sonuna kadar yanındayım. İhtiyaç olursa ben de girerim. Afrin'de destan yazan ordumuz şimdi Kandil'de yazacak. Kandil'i teröristlerin başına yıkmalarını istiyorum.

GİRESUN
Kadir Başat Çolak: Türkiye sınır güvenliğini sağlamaya devam ediyor. Afrin'in ardından Kandil'e operasyonu doğru buluyorum. Cumhurbaşkanımız gerekli çalışmaları yapıyor.
ŞANLIURFA
Hüseyin Armut : Sınır güvenliği için operasyonların sürdürülmesi en doğal hakkımız. Devletimizin askeriyle sınır ötesi operasyonu yapması nedense Avrupa ülkelerini rahatsız ediyor. Biz bunun en iyi örneğini Afrin'de yaşadık. Biz Afrin'e girmeseydik teröristler sınırımıza kadar gelecekti. Devletimiz bu oyunu gördü ve müsaade etmedi.
Kazım Orak: Sınırlarımız terörden temizlenmeli. Türkiye sınır güvenliğini sağlamak, vatandaşların huzuru ve güveni için bunu yapmalı. Çok şükür Afrin'den yüzümüzün akı ile çıktık. Terör yuvası Kandil'i de kurutmalıyız. Cumhurbaşkanımızın operasyon kararını destekliyoruz.
İSTANBUL
Samet Yıldız: Ülkemizin güvenliği için yapılması gereken bir operasyon. Başta Cumhurbaşkanımız ve askerimiz oldukça bu teröristlere dünyayı dar ederiz. Teröristlerin köklerini kazıyacağız. Atilla Şendur: Zeytin Dalı operasyonunu, dünyaya meydan okuma olarak görüyorum. Cumhurbaşkanımız başımızda oldukça kimse bizle baş edemez. Kandil'i başlarına yıkacağız.
Doğan Coşkun: Afrin'de başarılı bir operasyon olduğunu dünya gördü. Sıra Kandil'de! Köklerini kazıyacağız.
Adem Yıldız: Cumhurbaşkanımız sayesinde artık ülkemizi ve sınırlarımızı koruyoruz. Yapılan Afrin operasyonu bunun kanıtı. Başınızda büyük bir lider olursa her şeyi başarırsınız. Kandil operasyonunda sıra, anlatmaya gerek yok göreceğiz.
ŞIRNAK
Mustafa Değer: Terörün son bulması için Kandil'e operasyon şart.

TERÖRÜN KULUÇKASI: MAHMUR
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın terörün kuluçkası dediği Mahmur Kampı da Türkiye'nin hedefinde...
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "PKK'nın Kuluçka Yuvası" dediği Mahmur Kampı, artık Türkiye'nin hedefinde. Terör örgütü PKK, BM'yi ve uluslar arası kamuoyunu Türkiye'ye karşı harekete geçirmek için 1992'de doğu ve güneydoğudaki Kürtleri zorla sınır ötesine göç ettirmişti. Bu göç nedeniyle BM gözetiminde oluşturulan Mahmur Kampı yıllardır PKK terör örgütünün kontrolünde. PKK, DEAŞ tehdidini bahane ederek 3 yıl önce Mahmur Kampı'nı çevreleyen dağa iyice yerleşti. Kamptaki Kürtlere baskı yapan örgüt, terör faaliyetlerine de hız verdi. PKK tarafından 12-18 yaşlarındaki çocuklara silah lı eğitim verilerek baskıyla örgüte militan yetiştiriliyor. BM'nin kontrolünden çıkan ve bugün tamamen PKK'nın kontrolünde olan Mahmur Kampı, Erbil'in güneyindeki güvenli bir noktada terör faaliyetlerini sürdürüyor.

HAVA OPERASYONU
TSK, Irak'ın kuzeyindeki Zap, Hakurk ve Kandil'e yönelik hava harekatlarında sığınak, barınak ve silah mevzilerinin imha edildiğini duyurdu.

BM RAPORLARINA BİLE GİRDİ
Ankara, kampın insani özelliğini kaybederek terörist yuvasına dönüştüğünü belirtirken, BM Mülteciler Yüksek Komiserliği'nin raporları da Türkiye'nin tespitini doğruluyor.


Özcan SARAÇ - Ali ALTUNDAŞÖzgür ÖZDEMİR - Özgür YILDUZMehmet DEMİRHAN - Lütfü YALGI - Mehmet YILDIRIM - Züleyha BAŞKIRAN Barış SÖZAL- Ahmet TOPAL/ANKARA

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Cumhurbaşkanımızın kararlılığıyla kandil temizlenecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN