Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Son Dakika: İmzalar atıldı! Tek seferde en büyük savunma sanayisi ihracatı yapıldı

Son dakika haberi... ile arasında 30 adet T129 ATAK helikopterinin satışına yönelik imzalar atıldı. Bu sözleşmeyle Türkiye Cumhuriyeti tarihinin tek seferde yapılan en büyük savunma sanayisi ihracatı gerçekleştirilmiş oldu.

Giriş Tarihi: 13.7.2018 09:39 Güncelleme Tarihi: 13.7.2018 12:04
Son Dakika: İmzalar atıldı! Tek seferde en büyük savunma sanayisi ihracatı yapıldı

Savunma Sanayii Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) ile Pakistan Savunma Üretim Bakanlığı arasında devam eden T129 ATAK helikopteri sözleşme görüşmeleri nihai sonuca ulaştı.

İki kardeş ülke arasında 30 adet T129 ATAK helikopteri satışına yönelik resmi sözleşme imzalandı. TUSAŞ bu satışın yanı sıra, lojistik, yedek parça, eğitim ve mühimmat anlamında geniş bir sözleşme paketi üzerinde uzlaşma sağladı.

Türkiye ile Pakistan arasında dev anlaşma... 30 adet T129 ATAK helikopterinin satışına yönelik imzalar atıldı!

KÜRESEL PAZARLARDAKİ REKABETTE EN ÖNEMLİ OYUNCU

Zorlayıcı iklim ve coğrafya koşullarına uygun olarak geliştirilmiş tasarımıyla T129 ATAK Taarruz ve Taktik Keşif Helikopteri, yeni nesil görev ve silah sistemleri ve sınıfındaki en üstün performans ve manevra özellikleriyle Türk Silahlı Kuvvetleri ve İçişleri Bakanlığı envanterinde kullanılıyor. ATAK, bu özellikleriyle küresel pazarlardaki rekabette en önemli oyuncular arasında yer alıyor.

KENDİ SINIFINDAKİ EN ETKİN

Pakistan Kara Kuvvetleri tarafından Türkiye ve Pakistan'da kapsamlı testlere tabi tutulan T129 ATAK helikopteri, tüm testleri başarıyla geçerek gereksinimleri karşıladı. ATAK, dünyada kendi sınıfındaki en etkin taarruz helikopteri olma özelliğini de bir kez daha ispat etti.

CUMHURİYET TARİHİNİN EN BÜYÜK İHRACATI

Bu sözleşmeyle Türkiye Cumhuriyeti tarihinin tek seferde yapılan en büyük savunma sanayisi ihracatı gerçekleştirilmiş oldu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Son Dakika: İmzalar atıldı! Tek seferde en büyük savunma sanayisi ihracatı yapıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN