Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'de Kılıçdaroğlu'nun üzerini çizeceği 4 isim

lideri Kılıçdaroğlu'nun parti tabanından yükselen değişim talebini dizginlemek için muhaliflerin hedefindeki genel başkan yardımcıları , , Onursal Adıgüzel ve Tekin Bingöl'ü MYK'dan uzaklaştıracağı belirtildi.

Giriş Tarihi: 6.8.2018 09:26 Son Güncelleme: 6.8.2018 10:50 ABONE OL
CHP'de Kılıçdaroğlu'nun üzerini çizeceği 4 isim

CHP'de muhaliflerin olağanüstü kurultay için topladığı imzaları parti tüzüğünü bahane ederek yok sayan Kemal Kılıçdaroğlu, koltuğunu korumak için şimdi de en yakın adamlarını tasfiye etmeye hazırlanıyor.

Kılıçdaroğlu parti tabanından yükselen değişim talebini dizginlemek için muhaliflerin hedefindeki genel başkan yardımcıları Bülent Tezcan, Tuncay Özkan ve Tekin Bingöl'ü MYK'dan uzaklaştıracak.

Takvim'in Ankara temsilcisi Zafer Şahin'in haberine göre 24 Haziran seçimlerinde CHP'nin çalışmayan 'Adil Seçim Platformu'nun sorumlusu olarak gösterilen Bilgi ve İletişim Teknolojilerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Onursal Adıgüzel de MYK dışında kalması beklenen isimler arasında gösteriliyor. CHP liderinin bu hafta içinde gerçekleştirmesi beklenen değişim ile yeni MYK'ya parti içi muhalefetin de itiraz etmeyeceği 4 yeni isim alacağı belirtiliyor.

ÖZKAN KENDİ İSTEDİ

CHP kulislerinde Tuncay Özkan'ın MYK'dan ayrılmayı kendisinin istediği belirtiliyor. Özkan'ın CHP'nin Halk TV'ye alternatif olarak kuracağı yeni televizyon kanalı için çalışacağı ve kendisine hedef olarak 2109'deki yerel seçimleri seçtiği öğrenildi. Özkan'ın adı CHP'nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak geçiyor.

Mevcut başkan Aziz Kocaoğlu'nun olağanüstü kurultay sürecinde Muharrem İnce ile birlikte hareket etmesi Özkan'ın şansını artırıyor. CHP'de muhaliflerin bir numaralı hedefi olan Bülent Tezcan'ın MYK'dan alınmasına kesin gözüyle bakılıyor. 24 Haziran seçimlerinde milletvekili listelerinin hazırlanmasında etkili olan Tezcan'ın, İnce'ye yakın tüm isimleri tasfiye ettiği belirtiliyor.

Partinin sol kanadından Fikri Sağlar ve İlhan Cihaner gibi isimler ile halen tutuklu olarak yargılanan Erden Erdem de listeye alınmamalarının sorumlusu olarak Tezcan'ı gösteriyor. CHP liderinin Tezcan ve hedefteki bir diğer isim Tekin Bingöl'ü görevden alarak yaklaşan yerel seçimler öncesinde parti içi tartışmaları bitirmeyi planladığı belirtiliyor.

CHP'li Muharrem İnce: Kurultay için bir gün bile beklememeli

İşte CHP’de krize yol açan liste

CHP Samsun il başkan yardımcıları görevden alındı

ARKADAŞINA GÖNDER
CHP'de Kılıçdaroğlu'nun üzerini çizeceği 4 isim
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
SON DAKİKA